Добкін хоче досягти нечуваних урожаїв за допомогою американських технологій

16.07.2013 10:18 Агропром
http://xn--80aqafcrtq.cc http://xn--80aqafcrtq.cc
Харківські аграрії перейматимуть досвід американських колег.

Сьогодні голова ХОДА Михайло Добкін та його заступник Юрій Сапронов зустрілися з представниками Texas A&M AgriLife Research та компанії «SigmaBleyzer» й обговорили можливості співпраці.

Американські колеги готові працювати з українцями в області наукових розробок у сфері сільського господарства, адже, на думку техасців, харківські чорноземи дуже родючі і їх грамотне використання дозволить збільшити урожайність сільсько-господарських культур, зокрема пшениці. Вони вважають, що необхідно підвищувати посухостійкість культур, які вирощуються в Україні, адже від недостатньої вологи урожай зменшується. Тому обмін генетичним матеріалом принесе хороший результат — високу урожайність, та підвищення якості культур.

- Завдяки нашим розробкам в області вирощування пшениці, наша пшениця вирощується на всій території США - від Техасу до Канади, - зазначив виконавчий директор Texas A&M AgriLife Білл Макатчен. - Наприклад, на території Канзасу, де вирощується найбільша кількість пшениці у Штатах, наша компанія на першому місці по вирощуванню цієї культури.

За його словами, таких результатів вдалося досягти, завдяки міцній науковій базі та використанню новітних технологій. Учені працюють злагоджено разом з агрономами, що ведуть робити безпосередньо на полях. Науковці виїжджають на місця, аби давати точні укзівки працівникам.

Виводити нові сорти, покращувати якість кукурузи та пшениці американські вчені будуть спільно з науковцями з інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва.

- У результаті нашого партнерства з компанією «Harmelia», «SigmaBleyzer» та інституом Юр’єва, ми впевнені, що зможемо розробити нові сорти, які використовуватимуть не лише в Україні, а й у Європі та інших країнах. Виручені кошти можуть бути направлені на розвиток досліджень, - підкреслив Білл Макатчен.

Обмінюватися досвідом будуть не лише науковці. Американці запропонували здійснювати обмін студентами, які могли б переймати успішний досвід іноземних колег в області селекції, агрономії, молекулярних технологій тощо.

Губернатор Харківщини зазначив, що українському сільському господарству не вистачає втручання науки. Тому харківські аграрії могли б вчитися за «американською» системою у техаських професорів, якщо у Харкові відкрити філіал техаського університету. Михайло Добкін уже озвучив свою пропозицію міністру аграрної політики і продовольства України Миколі Присяжнику віддати під філіал вільні приміщення, які мають залишитися після об’єднання трьох харківських аграрних вишів. Міністр пообіцяв розглянути питання безкоштовної передачі цих будівель.

Губернатор переконаний, що співпраця з американськими науковцями виведе Україну на новий рівень у сфері сільського господарства.

- Україна із найбільшої житниці Європи поступово стає найбільшим продавцем, - підкреслив Михайло Добкін. - Ми хочемо наряду із США стати однією з найкрупніших країн-експортерів продукції сільського господарства. І зараз перед нами стоїть завдання у 2015 році виростити, зібрати і зберегти 71 млн тонн зерна. Якщо три роки тому, ми мало вірили у те, що це можливо, то зараз, ми розуміємо, що це зробити складно, але реально.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор:
Администратор сайта