Посуха на Харківщині: під загрозою майбутній урожай

04.06.2024 16:50 Агропром
Перевірка стану озимини/фото: Сергій Лобас Перевірка стану озимини/фото: Сергій Лобас

Бездощів'я та висока температура на Харківщині негативно впливають на сільськогосподарські культури. Аграрії занепокоєні майбутньою врожайністю.

Як розповів кореспондентці медіа "Слобідський край" керівник агрофірми "Киселі" Сергій Лобас, у травні на лани господарства випало 13 мм опадів, а в червні поки що не було жодного дощу.

"Сільськогосподарські культури знаходяться в критичному стані. Особливу стурбованість викликає озимина. Закінчується період цвітіння пшениці, а за такої посухи налив зерна проблематичний.  Якщо спека триватиме і далі, то чекати на добрий урожай не доведеться", – зазначив Сергій Лобас.

За його словами, у кращому стані зараз перебувають ячмінь та яра пшениця, однак і ці культури теж потребують дощу.

"Для порятунку пропашних робимо все можливе, зокрема, широко застосовуємо "сухий полив". Це  міжрядний обробіток ріллі для збереження вологи, яка лишається в ґрунті. Такий агрозахід вже провели на 50% площ", – розповів керівник агрофірми.

Агрофірма «Киселі»/фото: Сергій Лобас

Фото: Сергій Лобас

Цьогоріч у господарстві спектр сільгоспкультур та відведена під них кількість угідь – на рівні минулорічних. Озиминою засіяли 650 гектарів. Також додали 260 гектарів сої, однак її сходи теж страждають від бездощів'я.

Агрофірма «Киселі»/фото: Сергій Лобас

Фото: Сергій Лобас

Зараз господарство почало заготівлю сіна для худоби. Порівняно з торішньою, урожайність кормових трав також менша.

Ми писали, що Уряд продовжив кредитування для аграріїв з прифронтових і тимчасово окупованих територій України. Серед яких опинилася і Харківська область, яка знаходиться на кордоні з рф і де простягається лінія бойового зіткнення.