У Харківській області аграрії засіяли понад 500 тисяч гектарів полів

06.05.2024 16:51 Агропром
Посівна / Фото: Слобідський край Посівна / Фото: Слобідський край

У громадах Харківської області, де дозволяє безпекова ситуація, триває посівна кампанія. Найбільше ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяли аграрії Богодухівського та Красноградського районів області.

Як передає «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА, про це повідомив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов. 

За словами Євгена Іванова, минулого тижня харківські аграрії засіяли понад 166 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь.

На Харківщині від початку весняно-польових робіт соняшник висіяли на площі більш ніж 291 тисяча гектарів, ярі зернові та зернобобові культури висіяні на площі у майже 204 тисячі гектарів, а сою – на майже 11 тисячах гектарів. 

«На полях області аграрії проводили посів, культивацію з боронуванням, вносили комплексні добрива. У більшості господарств розпочалися заходи, спрямовані на боротьбу з хворобами, шкідниками, та із захисту посівів від бур’янів. Наразі умови для проведення сільськогосподарських робіт були задовільними», – повідомив Євген Іванов. 

Крім того, цьогоріч очікується збір урожаю озимих культур на площі 326 тисяч гектарів. Рослини на переважній частині області знаходилися на завершальних етапах фази «кущіння».

Нагадаємо, у Харківській області велика кількість земель сільськогосподарського призначення замінована та не придатна до використання. Ворог свідомо знищує склади, елеватори, сільгосптехніку. Загалом внаслідок дій окупантів в області постраждали понад 630 сільгосппідприємств.

Автор: Галина Гришко