У Харківській області аграрії засіяли соняшником понад 450 тисяч гектарів

14.06.2024 12:41 Агропром
Посівна / Фото: ХОВА Посівна / Фото: ХОВА

У Харківській області сільськогосподарські підприємства завершують сівбу олійних культур.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу ХОВА.

Впродовж тижня господарства області проводили культивацію ґрунту під посів проса, проводили механічне розпушування міжрядь на посівах соняшнику, сіяли. Проводили обробіток посівів гречки, соняшнику, сої та гороху гербіцидами.

Наразі аграрії Харківщини завершують посів олійних культур, а саме соняшником засіяли 452,6 тисячі гектарів, що склало 91 % до прогнозу, а сої – 43,8 тисячі га. Також по всіх категоріях господарств регіону ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі 286 тисяч га, або 100 % до прогнозу. 

Сільськогосподарські підприємства Харківщини продовжують активну роботу задля забезпечення продовольчої та економічної безпеки регіону. Найбільше площ під урожай ярих зернових та зернобобових культур засіяли аграрії Богодухівського, Красноградського та Чугуївського районів. Варто зазначити, що для проведення комплексу весняно-літніх польових робіт необхідно 1025 тонн засобів захисту рослин. Наразі підприємства забезпечені ними майже на 97 %. Робота в цьому напрямку триває постійно,  повідомив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов. 

Також триває моніторинг стану посівів озимих культур. У рослин відмічалося цвітіння колосу. Висота становила від 62 до 108 см. Стан посівів оцінювався переважно як задовільний, подекуди добрий.

Нагадаємо, у Харківській області ріллі 1,9 мільйона гектарів ріллі, з них 574 тисячі гектарів залишаються замінованими. Це майже 30 % від загальної площі. Ще на понад 72 тисячах гектарів землі тривають активні бойові дії.

Автор: Галина Гришко