Як розпочати власний бізнес у селі на Харківщині. Коментар облорганізації роботодавців
– Чи можливо, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю, започаткувати власну справу на селі? Наприклад, придбати корову та продавати молоко?
– Дійсно, така програма існує і активно використовується. Людина, попрацювавши на виробництві в аграрному секторі, стає на облік у Центрі зайнятості, і вона отримує виплати протягом дев’яти місяців. Розмір допомоги залежить від розміру зарплати за попереднім місцем роботи та страхового стажу людини. Якщо вона бажає зайнятися підприємницькою діяльністю, то одноразова допомога виплачується одразу за 9 місяців. Якщо людина отримувала зарплату у 3 тис. грн, і щомісячна допомога становить близько 2,5 тис. грн, то помноживши її на дев’ять, можна отримати достатню суму. На 20 тис. грн можна закупити якесь обладнання для переробки сільгосппродукції, чи корову, чи молодняк свиней, чи птицю, щоб потім реалізувати цю продукцію підприємствам або на ринку. Люди активно користуються такою можливістю, я особисто знаю таких людей. Вони закупили дійних корів, отримують молоко і здають на переробні підприємства. Але тут є одна умова – потрібна реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності, потрібен патент, сертифікат згідно з податковим законодавством, відкриття рахунку в банку, оформлення трудових відносин із найманим персоналом.
Які дотації виплачують селянам Харківщини, як працевлаштуватися молоді на селі та багато інших питань прокоментував Іван Глянь у ході прямої лінії з читачами СК. Повний текст читайте тут.
Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №80 від 06.07.2013