Застрахувати урожай стало складніше через вимоги страховиків

02.04.2013 11:55 Агропром
http://www.newbur.ru http://www.newbur.ru
У минулому році на Харківщині було укладено 100 аграрних страхових договорів на площі 38000 га.

При цьому аграрії сплатили страхувальним компаніям 9,2 млн грн, а 2,2 млн грн (1,8 млн грн загибла озимина, а 400 тис. грн загиблі ярі культури) отримали страхових відшкодувань за втрачені врожаї.

Як розповіла експерт проекту IFC “Розвиток агрострахування в Україні” Тетяна Бривко, застраховані площі на Харківщині склали майже 5,3% від загальних земельних масивів.

Порівнюючи із закордонним аграрним страхуванням це доволі незначні земельні площі, адже в США вони коливаються від 50% і вище.

- У зв'язку зі зміною кліматичних умов аграріям слід активніше залучатися до аграрного страхування, адже тоді втрати врожаїв будуть повністю відшкодовані компаніями, - зазначила Тетяна Бривко. - Тим паче, що в минулому році було створено об'єднання страхувальників “Аграрний страховий Пул” з державною підтримкою. Ця організація, до якої увійшли поки що чотири страхових товариства, уклали договори в Україні на земельній площі 3000 га (пропонувалося 15000 га, але решта не пройшла суворих умов відбору). Переконана, що найближчим часом ситуація з аграрним страхуванням на Харківщині активізується, бо для сільгосппідприємств зараз створюються найвигідніші страхові умови.

Ігор Тесло

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта