Через захворюваність на COVID-19 карантин продовжено до кінця року

20.09.2021 15:45 COVID-19

20 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення продовжити адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Як зазначають у Міністерсті охорони здоров'я, 21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де мають оголосити дати встановлення карантину жовтого рівня по всій країні.

Читайте також: COVID-19 на Харківщині: нових хворих виявили в трьох районах

Обмеженнями цього рівня передбачено:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 квадтраних метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
  • Не більше 4 осіб за столиком у закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50 % місць у кожному окремому залі;
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише в разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 квадратних метрів площі тощо.

Нововведенням цього карантину буде збільшення можливостей вакцинованого населення.

Жовтий рівень передбачає можливість відвідування масових заходів, але в тому випадку, якщо всі присутні вакциновані, а кількість щеплених працівників не менше 80 %. Навчання у закладах освіти продовжиться у звичному режимі, якщо кількість вакцинованих працівників становитиме мінімум 80 %.

Про поточну ситуацію з коронавірусом в Україні висловився міністр охорони здоров'я.

– Поточна епідемічна ситуація контрольована. Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків COVID-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я – щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.