Який кредит сьогодні безпечно брати в Україні

Який кредит сьогодні безпечно брати в Україні

Фото: kotovsk.net.ua

Виправданими є лише кредити на товари, які у майбутньому сприятимуть заощадженню.

- В нинішніх економічних умовах кредитування в Україні для позичальника в 99 % випадків - дуже поганий варіант, - вважає економічний експерт Ігор Сілінський.

Жителям Харківської області відшкодують відсотки за кредитами

Виправданими економіст назвав лише кредити, які в середньо- і довгостроковій перспективі спричинить за собою економію, що дозволить окупити витрати на отримання цього кредиту. Наприклад, позики на придбання та установку лічильника обліку тепла або твердопаливного котла.

- Кредит на товари, які з часом втрачають свою вартість, тільки погіршать ваше і без того не найкраще становище. Мова йде про автомобілі, побутову техніку, засоби зв'язку і навіть житло. Хоча за певних обставин іпотека може бути виправданою. Наприклад, коли вартість оренди оселі в поточному і перспективному періоді приблизно дорівнює розмірам щомісячних виплат по кредиту, а у людини є заощадження на перший внесок, - сказав Ігор Сілінський.

Брати кредит у гривні зараз більш-менш вигідно людям, які отримують зарплатню у доларах. Це, зокрема, співробітники ІТ-сфери. Телевізор, який, скажімо, коштував на момент його придбання 1000 дол. або за курсом 8 - 8000 грн, людина з валютною дохідністю могла купити фактично за півціни. Навіть, якщо кредитна ставка становила 36 %, через рік позичальник виплачував 10880 грн. Гривня ж за цей час знецінилася вдвічі. Тобто телевізор у валюті обійшовся покупцю у 500 дол.

Окремо потрібно розглядати кредити під старт, розвиток і диверсифікацію бізнесу. Тут кожне окреме рішення про те, чи варто залучати і в якому обсязі позикові кошти, підлягає детальному аналізу з боку власників.

- Дуже значна кількість підприємств, які динамічно розвивалися до 2008 року, погоріли саме через перекредитування. Коли прибутковість бізнесу різко падає, знецінюється вартість заставного майна. Обслуговування кредитів стає неможливим. Сюди додаються пені і штрафи, а все у купі призводить до фатального результату, - пояснив експерт. - Тому сьогодні в Україні превалює ситуативне коротке кредитування з боку бізнесу. У споживчому секторі кредити також в основному короткострокові і в малих обсягах.

Детальніше про кредитування читайте у №23 газети "Слобідський край"

Ірина Гудзь

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ