Як у Харкові "Акварену" будували

21.08.2021 15:00 Хронограф
Фото: profkom.ua Фото: profkom.ua

Зрозуміло, що тоді, 50 років тому, не "Акварену" і навіть не Палац водних видів спорту, але з газетної публікації півсторічної давнини можна дізнатися багато цікавого.

Завжди цікаво порівняти те, що збиралися зробити з тим, що вийшло, та з тим, що від цього залишилось. Отже, порівняйте самі: газета "Соціалістична Харківщина" № 154 від 6 серпня 1971 року:

"Спортивний комплекс-велетень

Спустившись по сходах із саду імені Шевченка на Клочківську вулицю, ми потрапляємо на один з найбільших у країні спортивних комплексів – «Спартак». Футбольного поля на звичному місці немає, немає і приземкуватих одно- та двоповерхових будиночків. На їх місці – зелений масив, критий Палац спорту, станція веслувальників, висотний готель, сучасні кафетерії...

Читайте також: Що відбувалося на стадіоні "Металіст" у квітні 1971 року

Ми забігли мріями на кілька років уперед. Але одну з унікальних споруд вже бачимо реально – велетенський плавальний басейн, оригінальний проект якого розроблено нашими інститутами «Харківпроект», «Водоканалпроект» та московським інститутом «Союзспортпроект». Басейн взимку може бути закритим, влітку – відкритим.