Як у Харкові 50 років тому збирали музейну колекцію

30.01.2021 12:59 Хронограф
Сучасний вигляд Національного музею народной архітектури і побуту (Київ, Пирогово).Фото автора Сучасний вигляд Національного музею народной архітектури і побуту (Київ, Пирогово).Фото автора

На початку 1971 року на Харківщині шукали старовинні хати та інші будівлі. Саме в цей час наш земляк, видатний історик та зберігач пам’яток, академік Петро Трофимович Тронько почав утілювати в життя свою давню мрію – створювати Музей народної архітектури та побуту під Києвом, у Пирогові.

 Як харків’яни брали участь у цих справах, можна дізнатися, гортаючи шпальти нашої газети, у № 7 від 10 січня 1971 року.

"Для музею народної архітектури і побуту

У нашій республіці створюється Державний музей архітектури і побуту. Він розміститься просто неба поблизу Києва. Тут експонуватимуться ансамблі житлових, адміністративних, господарських будівель, предмети побуту, знаряддя праці ХІХ – початку ХХ століть.

Працівники Харківського історичного музею разом з активістами побували в десятках сіл Балаклійського, Куп’янського, Дворічанського, Богодухівського та інших районів. Вони відібрали частину експонатів. Та це тільки початок роботи. Адже Харківщина має представити ансамблі відкритих дворів, а також громадських і господарських споруд.

Створено комісію, яка координує роботу по збиранню експонатів. В районах цим безпосередньо займаються працівники відділів культури, районні і первинні організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Просимо харків’ян сприяти створенню музею народної архітектури та побуту УРСР". Підпис: М. Воєводін, директор Харківського історичного музею.

Читайте також: Як у результаті звичайної реконструкції Харків отримав один з його символів