Як харківська журналістка в родині Юрія Гагаріна гостювала

06.05.2020 17:00 Хронограф
Дім-музей Ю.А. Гагаріна у с. Клушино, де він народився. Фото: lookmytrips.com Дім-музей Ю.А. Гагаріна у с. Клушино, де він народився. Фото: lookmytrips.com
Неймовірно, але факт: дружба зав`язалась через трактори.

У номері  газети «Соціалістична Харківщина» від 24 квітня 1970 року було надруковано замітку з листом від батьків першого космонавта, яка висвітлює  обставини цієї дружби. Нагадуємо, що самого космонавта вже не було: він загинув за два роки до того, 27 березня 1968 року.

«Лист батьків Ю. Гагаріна

У день історичного польоту Ю. Гагаріна на ХТЗ склали два «космічні» трактори, які направили на батьківщину Героя – в Гжатськ. Через чотири роки сюди виїхала працівниця заводської багатотиражки «Темп» В. Заремба, щоб дізнатися, як працюють обидві машини. Журналістка була гостею батьків Юрія Олексійовича – Олексія Івановича та Ганни Тимофіївни Гагаріних. З того часу між ними зав’язалося постійне листування. Незабаром трудівники ХТЗ виготовили для гжатських трударів села ще дві пам’ятні машини і відправили їх в радгосп імені Гагаріна – у село Клушино.

Цими днями В. Заремба одержала з м. Гагаріна (колишнього Гжатська) такого листа:

«Шановна Валентино Федорівно!

Ви, мабуть, читали у «Правде», що в нашому місті 5 квітня відкрився меморіальний музей Ю. О. Гагаріна. Гадаємо, Вам цікаво буде його оглянути. Запрошуємо до себе в гості. Якщо є модель трактора або ще якісь експонати, пов’язані з іменем нашого сина, просимо привезти. До скорої зустрічі.

З пошаною О. І. Гагарін, Г. Т. Гагаріна»

Тракторобудівники підготували до відправки в музей макет мільйонного трактора Т-74.»

Читайте також: Як у Харкові культовий магазин «Будинок радіо» відкривали 

Автор: Інна Можейко