Як одягнутися, щоб мерзнути менше

18.12.2022 14:19 Корисно
Взимку, особливо нині, коли через обстріли росії в Україні застосовують віялові та аварійні відключення світла, важливо розуміти, як зігріти себе та акумулювати тепло.

Єдиного та універсального правила немає, однак є кілька дієвих порад від МОЗ, які точно можуть допомогти вам зігрітися, пише «Слобідський край».

«Золоте» правило – це багатошаровість

Саме багато шарів одягу не лише добре зігрівають, а й рятують від перегріву. Ближче до тіла найкраще одягати нижню білизну та шкарпетки з натуральних (бавовняних) тканин та термобілизну, а за її відсутності — футболку + колготки або футболку + підштаники. Далі теплий та вільний одяг. Чим більше на вас буде шарів одягу, тим легше утримати тепло, оскільки між різними шарами одягу утворюється прошарок із повітря. Крім багатошаровості важливо, щоб одяг був просторим і не сковував рухів.

Багато шарів одягу зігрівають

Зручне та тепле взуття

Пам'ятайте, що взуття повинне бути за розміром. Дуже важливо носити взимку зручне зимове взуття з хутряною підкладкою і на стійкій підошві. Якщо взуття буде тісним і перешкоджатиме нормальному кровообігу, ваші ноги швидко втрачатимуть тепло.

Взуття повинне бути за розміром

Бережіть голову

Найбільше тепла виходить через відкриті ділянки тіла (зап’ястя, шию). Тож не рекомендується носити вкорочені штани та занижені шкарпетки, відкриті зап’ястя та неприкрита шия – як результат ми мерзнемо навіть за найтеплішої куртки.

Обов'язково оберігайте голову від холодних температур та вітру. Однак, якщо ви багато рухаєтесь, то варто обирати не занадто теплі шапки. Є загроза спітніти, а на морозі це ще гірше, ніж змерзнути.

Як правильно обрати шапку

Читайте також

Як жителям Харківщини боротися зі стресом. Поради психолога

Генератор чи портативна електростанція: як обрати для оселі

Готуємо картопляний салат: швидко, просто та поживно

Більше корисних порад щодо господарства під час війни читайте в нашому розділі Корисно