Грошова допомога за вакцинацію: як отримати та на що витратити
Отримати допомогу зможе фізична особа – громадянин України віком від 18 років, якому присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків і який має в мобільному додатку порталу «Дія» сформований сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати).
Кому та як нараховується
«Допомога надається отримувачу допомоги за його бажанням одноразово в розмірі 1000 гривень», – наголошує адвокат Роман Чумак і додає, що їх можна витратити тільки д у безготівковій формі з використанням платіжних карток та/або їх реквізитів для отримання послуг у сферах культури, фізичної культури і спорту, для купівлі білетів на літаки або залізничний транспорт на поїздки Україною, а також для придбання книжок.
Для отримання допомоги необхідно:
- Установити мобільний додаток порталу «Дія» на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, і пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
- Обрати у мобільному додатку порталу «Дія» послугу «єПідтримка»;
- Відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги (поточний рахунок) в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено відповідний договір інформаційної взаємодії.
Строки та умови використання
«Ця допомога нараховується строком на чотири місяці з дня зарахування на поточний рахунок, – говорить Роман Чумак. – Людина має право на власний розсуд обрати одну або кілька різних послуг, надання або реалізація яких здійснюється відповідними суб’єктами господарювання, протягом строку дії поточного рахунку і в межах суми наданої допомоги та здійснити розрахунок за їх придбання, зокрема через Інтернет».
Читайте також: Як розірвати шлюб, який не був зареєстрований на території України
Юрист наголошує, що:
– забороняється перерахунок отримувачами допомоги
коштів з поточного рахунку на інші рахунки;
– забороняється брати готівку з поточного рахунку;
– забороняється закриття поточного рахунку банком за ініціативою отримувача допомоги;
– цей поточний рахунок не підлягає поповненню.
Роман Чумак зауважує також, що поточний рахунок закривається банком без заяви отримувача допомоги через чотири місяці з дня зарахування допомоги.
У разі невикористання протягом чотирьох місяців з дати зарахування допомоги або використання допомоги не в повному обсязі протягом зазначеного періоду поточний рахунок закривається банком автоматично, а невикористані кошти протягом трьох операційних днів після завершення цього строку повертаються банком на рахунок для зарахувань коштів допомоги для інших осіб.
Читайте також:
Змінити прізвище після розлучення: що для цього потрібно