Змінити прізвище після розлучення: що для цього потрібно

19.12.2021 14:00 Корисно
Фото: suspilne.media Фото: suspilne.media
Про порядок дій та необхідні документи розповідає наш юридичний консультант.

Як пояснила начальник відділу Кегичівського бюро правової допомоги Тетяна Мельник, відповідно до чинного законодавства особа, яка змінила прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє попереднє дошлюбне прізвище.

«У разі розірвання шлюбу в органах ДРАЦС питання відновлення дошлюбного прізвища вирішується при державному розірванні шлюбу, – зазначила юристка. – Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана. Суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу».

Таким чином, вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, котрий змінював його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначення відповідних вимог у поданих до суду заяві або позові.

Читайте також: Як розірвати «радянський» шлюб, якщо «друга половина» зникла давно і безслідно

Тетяна Мельник наголосила, що у разі, якщо питання про вибір прізвища не буде предметом розгляду суду, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.

Щоб повернути собі колишнє прізвище, після розірвання шлюбу в органах ДРАЦС відповідно зацікавлена особа повинна звернутися в ДРАЦС і написати заяву щодо свого наміру повернути прізвище, яке він або вона носив(ла) до шлюбу.