Насос або мотопомпа: як зробити правильний вибір

Promo
15.01.2021 14:10 Корисно
Фото: fubag.ru Фото: fubag.ru

До насоса на присадибній ділянці всі вже давно звикли: це незамінний помічник будь-якого дачника або господаря приватного будинку. Але є види роботи, які насосу не під силу, і тут на допомогу прийде мотопомпа.

Вам потрібно полити город, висушити затоплений підвал, наповнити басейн, підвести воду до будинку? Перш ніж зрозуміти, що вам потрібно купити мотопомпу  або насос, варто порівняти їх можливості.

Переваги і недоліки

1. Насос завжди «прив’язаний» до електрики, а значить, він менш мобільний. Мотопомпа не залежить від електроживлення: вона працює за принципом двигуна внутрішнього згоряння на дизельному паливі або на бензині. А це означає, що розмістити її можна в будь-якому місці ділянки і за її межами.

Фото: stroikairemont.com

2. Насос – агрегат, нескладний у застосуванні і ремонті; завжди знайдеться можливість його модернізації; до того ж він має невисоку ціну і компактний. Проте мінусами будуть проблеми зі зворотним клапаном і низька продуктивність. Мотопомпа недорога в обслуговуванні і за нею легко доглядати.

3. Насос працює «в одну сторону» – тільки на подачу; мотопомпа може і викачувати, і подавати рідину.

Фото: diz-cafe.com

4. Якщо насос застосовують для свердловин, для подачі води в будинок, для поливу рослин, то у мотопомпи ширший спектр застосування: її можна використовувати для того, щоб відкачати воду з підвалу або осушити болото на ділянці; з її допомогою можна провести дренаж котловану; подати воду на велику відстань і велику висоту; полити велику земельну ділянку; накачати воду в басейн або ставок і навіть загасити пожежу.

5. Деякі види мотопомп можна використовувати і для забрудненої води.

 Види мотопомп

 1. За типом двигунів мотопомпи бувають бензинові, дизельні, газові та гібридні (газ/бензин).

2. За призначенням мотопомпи поділяються на агрегати для чистої води, слабозабрудненої (пожежні) і забрудненої води та для роботи з розчинами хімічних речовин.

Фото: fubag.ru

Для того, щоб визначитися, яку саме мотопомпу вам варто вибрати, потрібно ознайомитися з її технічними параметрами: продуктивністю, напором води і глибиною всмоктування. Необхідно також урахувати потужність двигуна. Знаючи висоту підйому або натиск, можна визначити відстань, на яку вода буде подаватися: вважається, що 1 метр вертикального стовпа рідини дорівнює 10 метрам по горизонталі. Для поливу городу вам підійде модель невеликої продуктивності (120 літрів на хвилину і напором 6–7 метрів); для постачання водою будинку – більш потужна (до 800 літрів на хвилину); щоб відкачати септик знадобиться агрегат з потужністю до 1000 літрів на хвилину. Великий вибір мотопомп ви можете знайти на сайті інтернет-магазину sigma.ua.

Читайте також: Кращий матеріал для покрівлі: як зробити правильний вибір