Що таке мережева електростанція та основні переваги її застосування

Promo
04.02.2021 10:50 Корисно

Використання сонячних електростанцій в усьому світі вже давно визнано найбільш ефективним способом економії електрики. Основна причина того, що багато жителів замислюються про перехід на альтернативні джерела електропостачання, полягає в регулярному підвищенні тарифів. Одним з найпоширеніших видів геліосистем є мережеві електростанції. Їх особливість у тому, що функціонують вони спільно з централізованим електропостачанням, тобто працювати в автономному режимі вони не можуть, однак в цьому...

Особливості та принцип функціонування МСЕС

Вибираючи джерело альтернативного електропостачання для приватного будинку, слід звернути увагу на геліосистеми мережевого типу. Підкорюють вони такими головними перевагами як простота їх конструкції, що позитивно відображається на ціні обладнання, висока надійність та великий термін служби. Системи характеризуються компактністю, тому не вимагають багато місця для розташування. Усі конструктивні елементи монтуються на даху, що виключає необхідність виділення кімнати для облаштування накопичувачів.

Мережеві електростанції https://solar-tech.com.ua/ua/complete-systems/setevye-stancii/ позбавлені такого важливого елементу, як акумулятори чи накопичувачі, головне призначення яких полягає у скупченні електрики. Їх відсутність позитивно позначається на вартості обладнання, яке має низьку ціну у порівнянні з автономними установками. Мережева геліосистема являє собою генератор, який виробляє електроенергію. Електрика внаслідок відсутності акумуляторів одразу витрачається на потреби господарства, а її надмірна кількість передається у централізовану мережу.

Переваги використання мережевих сонячних систем

Внаслідок відсутності необхідності використання накопичувачів, вартість мережевого сонячного обладнання значно дешевше автономних систем. Однак це не єдина перевага МЕС, які отримали велику популярність не тільки серед власників приватних будинків, але й використовуються на різних підприємствах, у навчальних закладах, офісах й установах. До переваг їх застосування відносяться:

  1. Безперебійна подача електрики. У сонячний день електроенергія виробляється панелями та витрачається на побутові потреби.
  2. Можливість безкоштовного використання електрики з централізованої мережі. У сонячний день вироблювана енергія не встигає витрачатися на потреби, тому її надлишок надходить у мережу (відбувається резервація). З настанням темряви спершу використовується резервний запас електроенергії.
  3. Продаж надлишків електрики. Якщо за місяць вироблена кількість резервної енергії не буде витрачена, то електрогосподарство здійснює грошову компенсацію.
  4. Компенсація нестачі потужності. Якщо обладнання розраховане на вироблення 5 кВт, а споживач підключає прилади, які споживають потужність вище цього значення, то понад норму виконується компенсація з мережі.
  5. Швидкий термін окупності. Якщо відшкодування витрат на придбання та монтаж автономних станцій триває не менше 10-15 років, то з мережевими установками цей час знижується до 3-5 років.

 

Обираючи між автономними та мережевими сонячними станціями, необхідно враховувати, що середній термін служби акумуляторів становить близько 10 років. По закінченню цього часу знадобиться їх заміна. Така потреба виключена, якщо використовуються геліосистеми мережевого типу.

Що входить в комплектацію МСЕС

На відміну від автономних установок мережеві електростанції відрізняються мінімальним набором комплектуючих вузлів. До них належать такі пристрої:

  • сонячна панель — складається з фотоелектричних елементів, які перетворять сонячне світло у постійний електричний струм;
  • мережевий інвертор — пристрій, що складається з напівпровідникових елементів та призначений для перетворення енергії з постійного виду у змінний.

Сонячна енергія є найактуальнішим способом вироблення електрики. Сьогодні питання економії стоїть на першому місці, і передові позиції по популярності посідають саме моделі мережевого типу.