Ультрафіолетовий друк: види, плюси і мінуси

Promo
25.08.2021 12:26 Корисно

Технології, що застосовуються в поліграфії для нанесення зображень на різні матеріали, не є незмінними, чимось раз і назавжди придуманим. Сьогодні однією з найбільш перспективних є технологія, що отримала назву УФ друк.

Вона є більш прогресивним різновидом піскоструминного методу, який з успіхом застосовується протягом кількох десятиліть. Для отримання ультрафіолетового друку використовують спеціальне чорнило, що володіє властивістю миттєво ставати твердим під впливом ультрафіолетових променів.

Переваги та недоліки УФ друку

Цей спосіб надає широкі можливості для отримання високої деталізації інформації, що наноситься, її реалістичності, точної передачі кольорів. Навіть при нанесенні УФ друку на дерево чорнило, яке використовується, не вбирається, а утворює стійку до різних впливів тонку плівку. Такі властивості ультрафіолетового друку зробили його широко використовуваним в виготовленні різного роду рекламної продукції і для інших цілей. Застосовується два способи нанесення:

- прямий (зображення наноситься на плоску поверхню);

- круговий (нанесення інформації на вироби циліндричної форми типу термосів, кухлів, чашок і інших речей).

Ця технологія передбачає використання широкоформатних спеціальних принтерів. Весь використовуваний матеріал є абсолютно безпечним, відповідає прийнятим в країні стандартам і санітарним нормам. Підсумовуючи все вищесказане, слід зазначити наступні особливості УФ технології:

- можливість нанесення текстової інформації і зображень практично на будь-яку поверхню без додаткової сушки і обробки;

- короткий цикл виробництва;

- отримання насичених яскравих кольорів;

- стійкість фарби до стирання, впливу води і хімічно активних речовин.

Єдиним недоліком УФ методу є його порівняно висока вартість виробництва.

Матеріали, на які наноситься ультрафіолетовий друк

Для нанесення УФ друку можна використовувати будь-який матеріал, попередньо провівши з ним таку підготовчу роботу:

- очистити поверхню від пилу;

- знежирити її;

- обробити спеціальним розчином.

Остання міра необхідна для підвищення адгезійних властивостей фарби. Зображення, нанесені з використанням технології ультрафіолетового друку, прекрасно виглядають на тканинах, шкірі і шкірозаміннику, пластиці, полікарбонаті і дереві, склі та керамічній плитці.

Використання УФ друку на акрилі - основний метод для виготовлення рекламних штендерів, табличок. А нанесення на тканину дозволяє отримувати красиві килими, ковдри та пледи з цього матеріалу. Цей текстиль використовують також для виготовлення завіс і штор для приміщень різного призначення. З нього шиють верхній одяг, костюми, службову уніформу. Але основне призначення ультрафіолетового друку - виготовлення рекламного матеріалу.

 

Автор: Тамара Кіч