Заморожуємо полуницю на зиму

25.06.2019 09:30 Корисно
фото fermer.blog фото fermer.blog
Полуниця — ягода ніжна і примхлива, тому, щоб заморозити її, треба врахувати деякі секрети, про які ми вам розповімо.

Вибираємо ягоду

Полуниця має бути в міру стиг­лою, твердою і кріпенькою, не водянистою. Краще збирати полуницю в суху спекотну погоду, щоб кілька днів до цього не було дощів, тоді вона буде смачнішою. Найкраща для заморожування — дрібна полуниця, вона краще проморожується. Спочатку полуницю потрібно перебрати й видалити всі прим’яті ягоди. Якщо ж на деяких з них є земля або пісок, їх потрібно висипати в миску з холодною водою і акуратно промити. Потім так само акуратно, руками, даючи стікати воді через пальці, витягнути ягоди з води й розкласти сушитися в один шар — полуниця має добре просохнути. Мити полуницю в друшляку небажано, оскільки доведеться кілька разів її пересипати туди-сюди, та й струмінь води теж може пошкодити ягоди. Плодоніжки, якщо збираєтеся морозити полуницю цілком, видаляти не потрібно — без них полуниця миттєво випустить сік і розклеїться.


фото prm.ua

Готуємо ємність

Заморожувати ягоди краще за все у пластиковому посуді: одноразових контейнерах з магазину, лоточках для морозива, можна навіть використовувати обрізані пластикові пляшки. Оскільки ягоди не переносять повторного заморожування, краще розподілити їх на невеликі порції, які точно можна з’їсти за один раз. Увесь посуд для заморожування слід доб­ре вимити й просушити. Можна використовувати і поліетиленові пакети, продаються навіть спеціальні пакети для заморожування продуктів.

Заморожуємо — спосіб 1

Обернути поліетиленовим пакетом широку тарілку або обробну дошку, розподілити в один шар полуницю по його поверхні й помістити в морозильну камеру на кілька годин, щоб полуниця «схопилася». Потім дістати полуницю з морозилки, зняти з тарілки пакет разом з ягодами, і полуниця буде вже запакованою в пакеті. Скласти такі пакети в морозилку для тривалого зберігання. Цей спосіб зручний тим, що пакети виходять порційними, і ягоди в них не злипаються.

Заморожуємо — спосіб 2

Ще один спосіб — заморожувати полуничне пюре. Для цього підготовлену суху й очищену полуницю потрібно розтовкти, можна швидко пюрирувати блендером, потім залити в пластиковий контейнер і поставити в морозилку. Цукор краще додавати, розморожуючи ягоди взимку. Якщо в морозилці обмаль місця, то через 2–3 дні після заморожування полуницю можна вийняти з контейнера й загорнути в харчову плівку.

Заморожуємо — спосіб 3

На жаль, полуниця після заморожування трохи втрачає свій смак. Тому її можна заморожувати відразу з цукром. Чисту і просушену полуницю без чашолистків треба розкласти на рівній поверхні, оберненій харчовою плівкою, і поставити на 1 годину в морозилку. Потім зняти ягоди з плівки, помістити в контейнери, пошарово пересипаючи цукровою пудрою або дрібним цукром, і поставити контейнери в морозилку.