Режисер з Харкова стала лауреатом престижної премії

30.01.2018 15:40 Культура
Фото: lyuk.media Фото: lyuk.media
Високу нагороду заново затвердженої Премії імені Леся Курбаса отримала режисер Харківського державного академічного театру ляльок ім. В.Афанасьєва Оксана Дмітрієва.

Як повідомили в Управлінні культури і туризму ХОДА, у 2017 році для участі в конкурсі шістьма міжобласними відділеннями Національної спілки театральних діячів України та чотирма окремими театрами було подано по одній виставі. 

Харківське міжобласне відділення НСТДУ (Харків - Суми - Полтава) після голосування подало на конкурс виставу «Вишневий сад» режисера ХДАТЛ ім. В.Афанасьєва Оксани Дмітрієвої.

Нагадаємо

Премія присуджується щороку професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України і вручається у лютому до дня народження видатного українського режисера. На її здобуття висувається театральна постановка, прем'єра якої відбулася у попередньому році. Премія присуджується режисерам за театральну постановку за такими критеріями: художній пошук, новаторський характер, європейський контекст, сценічний експеримент.

Довідка

У 2007 році Оксана Дмітрієва була запрошена до Харківського державного академічного театру ляльок на посаду режисера-постановника.

Режисер здійснювала постановки у лялькових театрах Каунаса, Києва, Львова, Полтави, Хмельницького, Черкас, Тернополя та інших міст, у навчальних театрах спеціалізованих вишів Києва та Харкова. На сьогодні нею поставлено 45 вистав, серед яких такі знакові, як «Прості історії Антона Чехова» та «Вишневий сад» за творами Чехова, «Майская ночь» та «Женитьба» за Гоголем, «Чевенгур» за Платоновим, «Казанова» за творами Цвєтаєвої та Дж. Казанови, «Король Лір» Шекспіра, «Мнимый больной» Мольєра. Зараз режисер готує прем’єру «Гамлета». Постановки Оксани Дмітрієвої брали участь у понад 50 всеукраїнських і міжнародних фестивалях, де неодноразово були відзначені високими нагородами.

Читайте також: Відділення паліативної допомоги для дітей відкрили у Харкові

Микола Мельник