«Укрпошта» зібрала мільйон на відбудову музею Сковороди на Харківщині

04.12.2023 22:38 Культура
Фото: зрунований музей Сковороди Фото: зрунований музей Сковороди

«Укрпошта» передала 1 мільйон гривень на відновлення музею видатного українського філософа Григорія Сковороди. 

Донатні гроші зібрані з продажу поштових марок «До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень», повідомляє «Слобідський край».

На пошті зазначили, що 1 мільйон гривень переданий до дня народження видатного українського поета, філософа та гуманіста Григорія Сковороди на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, який зруйнувала російська ракета в ніч на 7 травня 2022 року.  Збір ще триває, а марки досі в продажу у відділеннях та онлайн. Вартість поштового блоку – 75 грн, з яких 30 грн – донат. 

– «Укрпошта» робить свій внесок у відновлення культурних надбань країни, які обов'язково мають побачити підростаючі покоління українців. Сьогодні благодійні поштові марки несуть в собі не лише естетичну цінність та пам’ять, а й допомагають підтримувати державу в дуже непрості часи», — зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Сьогодні музей, що розташований на території Меморіального комплексу Г. С. Сковороди в селищі Сковородинівка на Харківщині, гостро потребує протиаварійних робіт. Будівлю необхідно якнайшвидше законсервувати до майбутньої реставрації, адже з початком зими та настанням холодів музей ще більше руйнується. Нещодавно команда музею анонсувала благодійну ініціативу до дня народження поета, щоб зібрати кошти на збереження та відновлення меморіального комплексу.

Гроші, які Укрпошта уже передала музею – суттєва допомога, що дасть можливість запустити процес консервації будівлі.

Ми також писали, що музей Сковороди відновлять за допомогою 3D-сканеру

Автор: Дмитро Саломанка