Не сприймала попередження серйозно. У Балаклії в матері забрали п’ятьох дітей

Фото: dailymail.co.uk; facebook/balaklia.police Фото: dailymail.co.uk; facebook/balaklia.police
Бруд і голод – саме в таких умовах протягом тривалого часу жила багатодітна сім’я з Балаклії. Матір нічого не робила, щоб покращити умови проживання, кажуть поліцейські. Через це й забрали малих. Зараз жінка робить усе можливе, щоб повернути своїх дітей.

16 січня Балаклійський відділ поліції разом зі співробітниками служби у справах дітей та ювенальної превенції цього ж відділу забрали дітей у неблагополучної матері з Балаклії. У поліцію неодноразово зверталися сусіди, які казали, що мати п’ятьох дітей зовсім не доглядає за своїми чадами.

Прийшовши в цей дім, правоохоронці та чиновники застали п’ятьох дітей – трьох хлопчиків та двох дівчаток віком 3, 6, 9, 11 та 14 років – у жахливих умовах. В оселі скрізь був безлад і бруд, ніякої їжі не було. Відповідно до рішення, прийнятого районним судом, дітей вилучили.

Як повідомила кореспонденту «СК» прес-офіцер Балаклійського відділу поліції ГУ НП в Харківській області Вікторія Люта, ця сім’я перебувала на контролі ювенальної превенції та соціальних служб близько року.

– Протягом минулого року регулярно, приблизно раз на місяць, працівники соцслужби перевіряли обстановку в будинку. Постійно було брудно, за дітьми ніякого догляду, але малюки не страждали від насильства. Жінці давали  неодноразові шанси на виправлення ситуації. Казали, щоб вона влаштувалася на роботу й поліпшила умови проживання сім’ї, інакше буде вжито крайніх заходів. Утім, серйозно ці слова вона не сприймала, – каже Вікторія Люта. – Коли забирали дітей, мама була агресивно налаштована, але до погроз справа не доходила. А діти сприйняли це беземоційно.

Щомісяця матері виділялася матеріальна допомога, але незрозуміло, куди ці гроші йшли, розповідає вже начальник відділу з питань юридичного забезпечення Балаклійської міської ради Юрій Оленченко. Їй також пропонували  на якийсь час віддати дітей до реабілітаційного центру, поки вона влаштується на роботу і приведе до ладу своє життя, але вона  відмовлялася.

Усі діти, крім найменшого, навчалися в Балаклійській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І–ІІ ступенів. За словами директора цього закладу Анатолія  Ляшова, вони тут навчаються  з 1 вересня минулого року.

– Ці діти спочатку вчилися в Балаклійській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 6, але через те, що погано засвоювали програму і було важко з їжею, мама їх перевела до нас. У них тут хороші умови – тепла постіль, п’ятиразове харчування та інше. Вони добре почувалися, і їм тут подобалося. Мама їх забирала на вихідні й серед тижня. Незважаючи на всі труднощі цієї сім’ї, діточки приходили в школу чисті, – розповідає керівник закладу.

Як каже Анатолій Ляшов, діти дуже хороші, не хуліганисті. З усіма порозумілися, а 11-річна дівчинка взагалі дружить з половиною учнів школи. Вона завсідник різних культурно-мистецьких заходів, добре танцює.

Після того як діточок забрали, мати щодня телефонує Анатолію Ляшову:  вона й сама колись навчалася в цьому закладі, тож давно знає і довіряє директору  школи.

– Я їй кажу, щоб вона знайшла нормальне житло і влаштувалася на роботу. Покажи, що виправляєшся, і тоді не виключено, що дітей повернуть, – каже директор інтернату.

«СК» вдалося зв’язатися з мамою, яка зараз намагається ставати на шлях виправлення.

– Я зараз ходжу до місцевої влади, щоб мені віддали дітей, але кажуть: треба влаштуватися на роботу й обзавестися нормальним житлом. І тоді вони віддадуть дітей, і то не факт, – говорить жінка. – Я налаштована серйозно і зроблю все, щоб повернути дітей. Я вже влаштувалася на роботу, шукаю належне житло. Зараз діти в лікарні, але мені не дозволяють з ними зустрічатися, бачу тільки через вікно. Зі здоров’ям у них усе нормально.

Як сказали в прес-службі Балаклійського районного відділу поліції, первинний огляд лікарів показав: стан дітей – задовільний. Ніяких серйозних діагнозів у них немає. Після лікарні їх відправлять у реабілітаційний центр.

Савелій Мякушко

Теги: