Сирота втратив квартиру через недбалість директора дитячого будинку

Сирота втратив квартиру через недбалість директора дитячого будинку

Харківська місцева прокуратура №4 направила до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з дитячих будинків Харкова за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

За словами керівника місцевої прокуратури Володимира Купріянова, директор дитячого будинку мала заявити про право неповнолітнього на спадщину. Однак у встановлений законом термін цього не зробила.


У 2010 році бабуся заповіла тоді ще 12-річному онуку однокімнатну квартиру, розташовану у спальному районі Харкова. Оскільки матір дитини позбавили батьківських прав, а тато помер, хлопець з 2011 року виховувався у дитбудинку.


У прес-службі прокуратури Харківської області повідомили, що у 2015 році бабуся хлопчика померла. Її близька подруга відразу передала керівництву дитбудинку заповіт та документи на квартиру, яку мав успадкувати сирота. Однак протягом півтора року директор закладу, яка відповідно до закону була опікуном неповнолітньої дитини, нічого не зробила, аби хлопець успадкував житло та інше майно від бабусі. Така бездіяльність посадовця призвела до того, що квартиру сироти протиправно за підробленими документами привласнили інші люди і перепродали кілька разів.

За фактом заволодіння шахрайським шляхом квартирою (ч .4 ст. 190 КК України) триває досудове розслідування. Наразі законний спадкоємець квартири змушений проживати у гуртожитку технікуму, де навчається. За клопотанням прокуратури в рамках кримінального провадження суд наклав арешт на спірну квартиру. Директора закладу відсторонено від посади.

Читайте також: Невідомі пофарбували пам’ятник загиблим воїнам УПА

Матерiaли по темі

Автор: Роман Шупенко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: