У Харкові ліквідували канал постачання заборонених медпрепаратів. Фото

Фото: Facebook/ГУНПУ в Харківській області Фото: Facebook/ГУНПУ в Харківській області
31-річний харків’янин займався збутом заборонених в Україні ліків протягом тривалого часу.

За інформацією поліції, зловмисник спеціалізувався на продажу стероїдів, що використовуються більшістю культуристів для швидкого набору м'язової маси. Клієнтів він підшукував серед спортсменів за допомогою одного з відомих месенджерів.

Викрили зловмисника працівники Управління протидії наркозлочинності та слідчого управління обласного главку поліції під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Встановлено, що чоловік домовлявся з покупцем про збут препарату за допомогою додатку для обміну миттєвими повідомленнями. Товар він передавав покупцю після зарахування грошових коштів на його особисту банківську картку, або залишав його в обумовленому місці чи надсилав поштою.

Для отримання медичних препаратів зловмисник організував стійкі канали постачання: міжнародний — з міста Бєлгород Російської Федерації, а також міжрегіональний — з різних міст західної України.

Зловмиснику періодично на мобільний телефон через месенджер надходили повідомлення обумовленого змісту з різних «ніків», не прив’язаних до будь-якого мобільного номеру, з пропозиціями придбати сильнодіючі ліки. Харків’янин перераховував певні грошові кошти на банківську картку продавця, а потім через кілька днів отримував поштове відправлення з товаром.

За тією ж схемою він здійснював подальшу реалізацію препаратів своїм клієнтам. «Продавець» мав певні зв’язки в середовищі спортсменів, тому особисто виїжджав рейсовими автобусами до Бєлгорода, інших населених пунктів Бєлгородської області, де під час особистої зустрічі обговорював шляхи постачання з Росії вищевказаних лікарських засобів на територію України. В подальшому чоловік через пункт перетину державного кордону провозив незначні партії лікарського засобу, приховуючи вказані речовини в особистих речах.

Фото: Facebook/ГУНПУ в Харківській області

В рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 4 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин) Кримінального кодексу України, працівники поліції провели обшук за місцем мешкання 31-річного харків’янина. Поліцейські вилучили 1500 пігулок сильнодіючого лікарського засобу «Метаксон-10», 40 ампул медпрепарату «Декадураболін», мобільні телефони, банківські картки, ноутбук. Також у зловмисника виявлені квитки за 2017 та 2018 роки на автобус сполученням Харків – Бєлгород.

В ході документування злочинної діяльності фігуранта правоохоронці також вилучили сильнодіючий лікарський засіб «Метаксон-10» у кількості 60 упаковок.

Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу та оголошення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Досудове розслідування триває. Чоловіку загрожує тюремний строк терміном від 5 до 10 років.

Микола Мельник