«Ваш родич у поліції»: скільки людей ошукали на Харківщині у 2021 році

Фото:  istockphoto.com Фото: istockphoto.com

8 квітня в Нацполіції Харківської області розповіли, скільки людей стали жертвами аферистів у Харкові та області.

Як повідомила речниця обласного управління поліції Оксана Калмикова «Слобідському краю», станом на 8 квітня 66 жителів Харківщини цього року стали жертвами телефонних шахраїв.

У Нацполіції Харківської області розповідають, що найпоширенішою схемою телефонних аферистів є «ваш родич у поліції». За інформацією правоохоронців, найчастіше зловмисники телефонують людині ввечері або в нічний час і кажуть про те, що їх родич потрапив у неприємності. Для вирішення питання треба заплатити кругленьку суму. У більшості випадків жертви віддають аферистам майже усі свої заощадження. Найбільш уразливими в цій ситуації є люди похилого віку, адже вони практично завжди вірять шахраям і віддають свої гроші.

Читайте також: У Красноградському районі на трасі перекинулася та спалахнула автівка – Фото

Якщо вам зателефонувала невідома людина і повідомляє, що ваш родич скоїв якийсь злочин, – не панікуйте. Правоохоронці рекомендують спочатку попросити людину, що подзвонила, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Поліцейські кажуть, що практично в ста відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють. Також уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич. Ще важливо за можливості самому подзвонити цьому родичі або людині, яка зазвичай буває поруч з ним.

У Нацполіції Харківщини зазначають, в жодному разі не переводьте гроші на чужі рахунки, не називайте своєї адреси, куди можуть приїхати люди, аби забрати кошти. Пам’ятайте, що зловмисники користуються вашою розгубленістю з метою наживи. Якщо вам надійшов подібний дзвінок, одразу телефонуйте на «102».