Де на Харківщині можуть ховатися мінні пастки: показують сапери (фото)

27.02.2024 15:32 Новини
ПФМ-1 (протипіхотна фугасна міна) «Пелюстка» / Фото ілюстративне ПФМ-1 (протипіхотна фугасна міна) «Пелюстка» / Фото ілюстративне

Харківська область залишається одним з найбільш замінованих регіонів України. Однак, незважаючи на значну кількість, виявити вибухівку не завжди просто. 

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на ДСНС.

Дуже часто вибухонебезпечні предмети важко помітити, оскільки їх виготовляють у зеленому та коричневому кольорах. Це робиться для того, аби вони зливалися з навколишнім середовищем. 

Окрім цього, їх часто маскують або ховають усередині різних речей. Наприклад, дитячих іграшок. На подібні «знахідки» можна натрапити на вулиці, спортивному чи дитячому майданчику тощо, зокрема, на деокупованих територіях. Особливо це є актуальним для Харківської області, майже третина якої перебувала в окупації, а частина – перебуває і досі. 

Нижче представлено кілька прикладів мінних пасток. Покажіть їх дітям, аби вони були підготовленими та могли визначити небезпеку:

Міна "Пелюстка"

Граната захована під лавкою

Граната прив'язана біля пенька

У іграшці, під лавкою, біля пенька – вибухівка може бути де завгодно / Фото: ДСНС

Нагадаємо, за останніми даними у Харківській області потенційно забруднені вибухівкою понад 1,2 мільйона гектарів земель, серед яких 170 тисяч га лісів та більше 574 тисяч га земель сільгосппризначення.

У період проведення сільськогосподарських робіт на полях області у 2023 році відбувся 31 випадок наїзду техніки на вибухонебезпечні предмети. 22 працівники госпіталізовані з пораненнями, чотири загинули. 

Автор: Анна Хливнюк