Головні події Харківської області на ранок 29 березня
Якою була доба в Харківської області? Головні події регіону станом на ранок 29 березня 2023 року.
Про це повідомляє «Слобідський край», посилаючись на Генеральний штаб ЗСУ.
- На Слобожанському напрямку обстановка без суттєвих змін, однак по всій території України залишається високою ймовірність завдання ракетних ударів. Агресор продовжує зберігати військову присутність у прикордонних районах, але без явного формування наступальних угруповань.
- Протягом дня обстрілів зазнали Тимофіївка, Червона Зоря, Ветеринарне, Стрілеча, Глибоке, Красне, Стариця, Огірцеве, Комісарове, Устинівка, Вільхуватка та Строївка.
- На Куп’янському напрямку противник намагався наступати неподалік села Крохмальне, а під артилерійським обстрілом опинилися Кам’янка, Красне Перше, Фиголівка, Новомлинськ, Кутьківка, Дворічна, Западне, Вільшана, Кислівка і Берестове.
- Рятувальники здійснили 36 оперативних виїздів, серед них: 22 – на ліквідацію пожеж, а також 12 – на обстеження територій та цивільної інфраструктури, обстріляних російськими військовими. Загорянь унаслідок бойових дій за добу не зафіксовано.
- В результаті обстрілу в місті Богодухів було виявлено численні пошкодження приватного домоволодіння. За даними ХОВА, пошкоджень зазнали 13 житлових будинків та будівля дитячого садка. Поранень дістав один 62-річний чоловік, який госпіталізований у легкому стані.
- Протягом дня окупанти масовано обстрілювали з мінометів, артилерії та танків селище Дворічна Куп'янського району. На місцях подій пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди. Загалом зафіксовано більше 150 ударів.
- Унаслідок завданого удару по місту Вовчанськ Чугуївського району пошкоджено об'єкт цивільної промисловості та господарчі споруди.
- З 22 пожеж – 19 виникли у природних екосистемах та на відкритих територіях. Загальна площа, випалена вогнем, склала близько 17 га. Горіли торішня суха трава, гілля, чагарники та очерет. А причиною виникнення загорянь стали людська недбалість або навмисне випалювання сухої рослинності чи спалювання сміття.
- Піротехнічні розрахунки знешкодили 116 вибухонебезпечних предметів.
- Наразі на звільнених територіях регіону розташовано 786 кладовищ, які вважаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Там ворог здійснював мінування, як ручним способом, так і дистанційним. Після деокупації на території області вже сталося 137 випадків підриву цивільного населення, внаслідок спрацювання ВНП, у результаті чого загинуло 24 людини та отримали поранення – 113.
Раніше ми вже писали, що жителів міста Харків просять утриматися від відвідин міського кладовища № 17, яке знаходиться на окружній дорозі, через мінну небезпеку. З аналогічним проханням звернувся до жителів Циркунів начальник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко, оскільки з початком весни багато людей приходять на кладовища, щоб прибрати могили родичів.
А також, у деяких громадах Харківщини заборонять відвідувати кладовища.
Читайте також:
У місті Лозова відкрили оновлене акушерське відділення