Харків’ян просять не відвідувати кладовища напередодні великодніх свят та поминальних днів

23.03.2023 12:17 Харків
Фото: Харківська міськрада Фото: Харківська міськрада

Жителів міста Харків просять утриматися від відвідин міського кладовища № 17, яке знаходиться на окружній дорозі, через мінну небезпеку.

Як передає «Слобідський край», з таким проханням до жителів міста звернулись співробітники КП «Ритуал».

«Там і досі піротехніки виявляють вибухонебезпечні предмети. Найбільш підступною є міна «Пелюстка», яка встановлюється дистанційно і зливається з травою та листям. Вона важить 80 г, має зеленуватий колір. Для спрацювання достатньо натиснути на неї із зусиллям 5-25 кг, після чого вибух уражає кінцівки людини, а внаслідок великої крововтрати можлива й смерть», – наголосили в КП.

Харків, кладовище №17. Міна «пелюстка»

Також не варто відвідувати й інші кладовища та меморіали, адже зараз зберігається загроза ракетних обстрілів.

Навести лад на могилах та вшанувати пам’ять померлих можна буде після повного розмінування території, про що КП «Ритуал» повідомить додатково.

Що робити, якщо ви знайшли невідомий предмет, дивіться у відео на YouTube-каналі «Слобідський край».  Про алгоритм дії при виявленні вибухонебезпечних предметів розповів начальник кафедри піротехнічної та спеціальної допомоги Національного університету цивільного захисту України Олександр Шевчук.

Нагадаємо, нещодавно з аналогічним проханням звернувся до жителів Циркунів начальник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко.

Понад 570 тисяч гектарів посівних площ області є небезпечними для проведення будь-яких робіт. Наразі тривають перемовини щодо отримання експериментальної техніки для проведення розмінування.

Нагадаємо також, що на розмінування Хакрівської області спрямують додаткові сили.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.