Харківщина станом на ранок 7 жовтня: основні події

07.10.2022 08:57 Новини
Фото: ДСНС України у Харківській області Фото: ДСНС України у Харківській області
Основні події Харківської області станом на ранок 7 жовтня.
 • На Слобожанському напрямку росіяни обстрілювали з танків, мінометів та реактивної артилерії райони населених пунктів Дворічна, Зарубівка, Вовчанськ, Гатище.
 • Станом на 7 жовтня унаслідок бойових дій на Харківщині постраждали 252 дитини. Це один з найбільших показників на території України. 
 • За даними Центру екстреної медичної допомоги, за добу в Куп‘янському районі госпіталізували 2 людей, в Ізюмському – 4, а також 2 людини у Вовчанську. Усі поранені перебувають у середньому стані.
 • Сьогодні вранці 47-річна жінка отримала поранення, наступивши на міну в Ізюмському районі. Повідомляється, що постраждала збирала в лісі гриби.
  «Вкотре наголошуємо: мінна небезпека, особливо в лісосмугах, не зникла. Вибухотехніки працюють у посиленому режимі, але площі мінувань, які залишив нам ворог, величезні», – застерігає мешканців області очільник ХОВА Олег Синєгубов.
 • Рятувальники здійснили 31 оперативний виїзд: 12 – на ліквідацію пожеж, 5 із них пов’язані з бойовими діями, 3 – на аварійно-рятувальні роботи, 15 – для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам, ще 1 був інший виїзд.
 • Учора близько 18:30 у результаті обстрілу зайнялася виробнича будівля в Куп'янську. Площа пожежі склала 900 кв. м, тому на місці події працювали 2 оперативні підрозділи ДСНС. Уже о 20:20 пожежу ліквідували.
 • Однією з найгостріших проблем на деокупованих територіях Харківської області залишається вода. Тому рятувальники з міст Куп'янськ та Ізюм цистернами підвозили воду мешканцям відповідних громад. Загалом люди отримали близько 33 т води, у т. ч. 10 т питної.
 • Продовжив свою роботу зведений загін ДСНС, метою якого є відновлення нормального життя на деокупованих територіях регіону.
  Цієї доби бійці загону працювали в Ізюмі. Так за допомогою важкої інженерної техніки вони розбирали завали біля зруйнованих будівельних конструкцій, забезпечували електроенергією роботу водяної свердловини, доставляли гуманітарну допомогу людям, облаштували під’їзди до переправи, а також розчищали під’їзні дороги до переправи від дерев та чагарників.
 • У Балаклії проводились земляні роботи з облаштування траншеї поблизу мосту через річку Сіверський Донець. Крім того, розібрано аварійні елементи п’ятиповерхової будівлі.
 • Піротехнічні підрозділи вилучили та знешкодили 1004 вибухонебезпечні предмети. Загалом за добу обстежено та очищено понад 17 гектарів території області.
 • Основні зусилля підрозділів зосереджені на об’єктах критичної інфраструктури, розмінуванні водо-, газо-, тепло-, електромереж задля їх відновлення в Харківському, Богодухівському, Ізюмському та Чугуївському районах. Протягом дня піротехніки за обстежили понад 24 км ліній електропередач та 5 км газопроводів.
 • З 8 вересня по 7 жовтня на звільнених частинах Харківщини обстежено 819 га місцевості, 143 км автомобільних доріг, 110 км ліній електропередач, 33 км залізничних колій та 95 км газопроводів, виявлено та знешкоджено близько 18 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів.
Автор: Юлія Гнатченко