Командир роти «Ахіллес» харківської 92-ї ОШБ розповів про ефективність БпЛА

21.11.2023 13:51 Новини
Фото: Facebook 92 ОШБр Фото: Facebook 92 ОШБр

Командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко розповів про ефективність дронів на війні.

Про це він повідомив в етері національного телемарафону, пише «Слобідський край»

За його словами, наразі засоби БПЛА – невід’ємна та ефективна складова  боротьби проти окупантів. До того ж використання дронів економічно вигідне – за день один розрахунок використовує не менше 20 FPV-дронів. Отже, вартість роботи одного розрахунка на день – 10 тисяч доларів. Водночас ці «пташки» завдають ворогу збитків на мільйони доларів. Нещодавно рота ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» на Бахмутському напрямку знищила FPV-дроном російський танк Т-72Б3. Його вартість – близько 3,5 мільйона доларів.

– У середньому один дрон коштує близько 500 доларів, не завжди виходить вдарити та знищити з першого влучання, але, статистично, з десяти дронів шість досягають своєї цілі. Тобто економічно це надзвичайно вигідно. Якщо казати про фактичну перевагу на полі бою: коли вдалося уразити або знищити танк, це зменшує обстріли наших позицій. А чим менше обстрілів по наших позиціях, тим більше можливостей у наших піхотинців утримувати позиції, – говорить Федоренко.

Він зазначає, що завдяки засобам БПЛА військові можуть бачити противника і вдень, і вночі в режимі онлайн. А чим краще бійці бачать ворога, тим імовірніше, що його знищать. 50 % засобів БПЛА військові отримують від держави, інші 50 – від волонтерів та іноземних партнерів. Зараз на Бахмутському напрямку в російських військ безпілотників більше, але щодо якості їхнього застосування, то перевага на боці Сил оборони України. Це обумовлено якісним навчанням бійців, вдалим плануванням командирами різних рівнів, а також мотивацією особового складу.

– Напрям БПЛА є пріоритетним для Сил оборони, бо це мегаефективно, – зауважує Юрій Федоренко.

Раніше ми писали, що на Бахмутському напрямку харківська бригада вибила росіян з ряду позицій.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко