На Харківщині високий рівень споживання світла, діють графіки аварійних відключень

08.12.2022 12:11 Новини
Жителів Харкова та Харківської області просять зменшити електроспоживання, аби уникнути додаткових аварійних вимкнень.

З таким проханням до споживачів звернулося АТ «Харківобленерго», повідомляє «Слобідський край».

«Енергетики Харківщини наполегливо просять вас прямо зараз за можливості зменшити електроспоживання! На території області вже з 7.00 діють графіки аварійних відключень, але, на жаль, незважаючи на вжиті заходи, в системі досі зберігається занадто високий рівень споживання. НЕК «Укренерго» просить Харківщину перейти в доведені ліміти», – йдеться у повідомленні.

У НЕК «Укренерго» повідомили, що станом на 11:00 8 грудня через пошкодження під час ракетних ударів електростанцій та високовольтної мережі в системі зберігається значний дефіцит електроенергії.

«Для обленерго доведено ліміти споживання електроенергії. Вже зранку в кількох областях перевищено ліміти споживання і  застосовано режим аварійних відключень», – ідеться у повідомленні.

Також ситуацію ускладнюють погодні умови: в багатьох регіонах на заході країни мороз, дощ зі снігом та сильні пориви вітру спричиняють обледеніння проводів та їх пошкодження.

Нагадаємо, у Харківській області тривають як аварійні, так і погодинні відключення світла. Для зручності споживачів АТ «Харківобленерго» розробило спеціальну форму.

Чим відрізняються графіки погодинного відключення від аварійного, роз’яснили в АТ «Харківобленерго».

Нагадаємо також, що кол-центр АТ «Харківобленерго» працює щоденно та цілодобово. Споживачі можуть звернутися за номерами (057) 34-24-413, (067) 23-40-413, (063) 05-40-413, (050) 05-40-413.