До зруйнованих сіл Балаклійської громади повертається світло

Фото: Балаклійська міська рада Фото: Балаклійська міська рада
У результаті бойових дій енергетична інфраструктура Балаклійської громади Ізюмського району була серйозно пошкоджена. Наразі в громаді тривають активні відновлювальні роботи, тому в домівки людей поступово повертається світло.

Про це повідомляє "Слобідський край", посилаючись на Балаклійську міську раду та АТ «Харківобленерго».

На сьогоднішній день уже повністю заживлено села Вербівка та Борщівка, а також частково заживлено село Петрівське Харківської області.

«Села були знеструмлені декілька місяців. Руйнування внаслідок бойових дій тут значні. Основною проблемою стало пошкодження трансформаторів. Також довелося відновлювати проводи та побиті опори. Зараз ці села – з напругою. Місто Балаклія у нас також повністю заживлено», – розповіли у місцевому РЕМ.

Наразі енергетики працюють над відновленням електропостачання в селах Нова Гусарівка та Чепіль. Згодом роботи розпочнуться в селі Волобуївка Балаклійської громади, однак тільки після розмінування території.

Одночасно з цим триває робота з відновлення високовольтних повітряних ліній та підстанцій 35 кВ, від яких будуть заживлені села Гусарівка, Волобуївка, Вітрівка та Протопопівка. Зокрема, вже подано живлення на високовольтну підстанцію села Чепіль, яка в подальшому живитиме й Нову Гусарівку. Також фахівці почали працювати на високовольтній підстанції села Гусарівка.

Варто зазначити, що через погодні умови, а саме пониження температури, процес з розмінування енергетичної інфраструктури ускладнюється. Це призводить до значного уповільнення роботи енергетиків.

Нагадаємо, У Балаклії змінився графік руху транспорту: актуальний розклад.

Нагадаємо також, У Балаклійській громаді оновили перелік Пунктів Незламності.

Автор: Юлія Гнатченко