Немає сил наступати, тому знищимо енергетику: росія хоче зробити Харків непридатним для життя

17.04.2024 10:21 Новини
Фото ілюстративне / armyinform Фото ілюстративне / armyinform

Останнім часом росія значно збільшила кількість обстрілів по прикордонній Харківській області, а також самому Харкову. Військові країни-агресорки намагаються примусити місцевих жителів поїхати, оскільки не мають достатніх сил для повномасштабного наступу.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Bloomberg та РБК-Україна.

Посилені обстріли Харкова, які завдає росія останнім часом, є способом примусити місцевих жителів до евакуації. Причина – відсутність достатніх сил для наступу та захоплення міста. Саме тому, здійснюючи численні атаки по енергетичній інфраструктурі регіону, окупанти намагаються зробити Харків непридатним для життя, пише видання з посиланням на неназваних українських і західних чиновників.

При цьому агресор користується моментом, коли Україні значно бракує артилерійських боєприпасів і ракет для ППО.

У матеріалі зазначається, що нещодавно росіяни намагалися розповсюдити дезінформацію про начебто «евакуацію мешканців Харкова через можливе оточення», метою якої було поширення паніки серед цивільного населення. Ситуація значно ускладнилась через серйозні руйнування енергетичної інфраструктури регіону. Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, «майже вся» місцева генерація електроенергії була знищена під час російських ударів, через що «зима буде для нас викликом». За даними джерел видання, адміністрація президента США Джо Байдена обговорювала питання допомоги Харкову з енергетикою.

При цьому майже ніхто не прогнозує, що росія зможе захопити місто найближчим часом. Чиновники в оточенні Володимира Зеленського вважають, що ворог не має достатньо ресурсів для проведення серйозного наступу і замість цього намагається посіяти паніку. Однак варто зазначити, що країна-агресорка має на меті мобілізувати щонайменше 250 000 росіян у 2024 році. На думку західних чиновників, метою путіна і досі залишається повне захоплення України.

Автор: Анна Хливнюк