Чому на Харківщині й досі не можуть відкрити дитсадки «Великого будівництва»

25.03.2021 13:58 Область Online

У Південному вже готуються до відкриття нового дитячого садка, а у Близнюках і досі чекають на дозвільні документи – з п’яти дитсадків, які минулого року ремонтували в рамках президентської програми «Велике будівництво», офіційні дозволи на діяльність отримали лише два. Які перешкоди не дають відкрити дитячі заклади – у матеріалі «Слобідського краю».

Відкритий Президентом

Минулого року в рамках президентської програми «Велике будівництво» в Харківській області реконструювали та будували 15 об’єктів – п’ять шкіл, п’ять дитсадків та п’ять спорткомплексів. За даними Департаменту капітального будівництва ХОДА, на середину березня в регіоні офіційно завершили роботи та ввели в експлуатацію чотири об’єкти.

Зокрема, з п’яти дитсадків в області здали лише два. Це освітній комплекс у мікрорайоні «Надія» селища Пісочин та Південноміський дитсадок. Освітній комплекс у Пісочині побудували менш ніж за два роки. До нього входять триповерхова початкова школа та двоповерховий дитсадок, які з’єднує харчоблок.

У закладі обладнали актову та спортивну зали, бібліотеку та комп’ютерний клас. Будівництво комплексу дало можливість створити майже 100 додаткових місць у дошкільному підрозділі та понад 200 учнівських місць.

Загальна кошторисна вартість проєкту склала 99,9 мільйона гривень. Ввели в експлуатацію новобудову 1 вересня 2020 року. А вже наступного дня, 2 вересня, його урочисто відкрили за участю Президента України Володимира Зеленського.

У процесі відкриття

Під час тієї ж минулорічної поїздки Володимир Зеленський побував і на іншому об’єкті «Великого будівництва» – у Південноміському дитсадку. Реконструкція цього закладу розпочалася теж у 2018 році. У рамках проєкту завершено будівництво додаткового триповерхового корпусу на 130 місць та реконструкцію старого двоповерхового корпусу з переплануванням приміщень.

Здачу цього об’єкта в області прострочили двічі. Спочатку в планах Департаменту капітального будівництва садок хотіли ввести в експлуатацію до 1 вересня 2020 року, потім дату перенесли на лютий 2021-го.

Роботи в дошкільному закладі завершили у жовтні минулого року. Але майже півроку об’єкт не був введений в
експлуатацію через відсутність дозвільних документів від Державної архітектурно-будівельної інспекції.

За даними Харківської ОДА, завершений об’єкт так і не почав працювати через проблеми з введенням в експлуатацію газової котельні, яка мала опалювати садок. Наприкінці січня цього року у Південному відбулася нарада за участю представників обласної адміністрації, ДАБІ та місцевої влади. Було вирішено, що заклад під’єднають не до власної котельні, а до пелетної, яка опалює низку комунальних установ міста.

Розв’язати проблему вдалося протягом лютого. І вже 11 березня відповідні дозвільні документи дитсадок на відкриття отримав. За словами голови Південноміської ради Олександра Брюханова, станом на 19 березня в заклад уже завозили продукти та докупляють усе необхідне для його діяльності.

– Усе готово практично на 99,9 %. Далі будемо поетапно переводити дітей. Спочатку старших, тих, які і зараз відвідують дитсадок, але в іншому приміщенні. Потім поступово вводитимемо менших. Ситуація з коронавірусом ускладнила цей процес. Бо раніше з дітьми, які вперше приходять до дитсадка, могли знаходитися батьки. Зараз ми не можемо запускати навіть їх, – розповів голова ради.

За його словами, новий триповерховий корпус дає можливість додатково створити 130 місць та повністю розв’язати проблему з чергами, яка й досі була в громаді. Загальна кошторисна вартість проєкту склала 63,1 мільйона гривень.

«Чиста формальність»

Завдяки капітальному ремонту додаткові 50 місць для дошкільнят створили й у дитсадку «Дзвіночок» у Малій
Данилівці.

Цей заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу теж потрапив у список об’єктів «Великого будівництва». У рамках проєкту минулого року тут завершили ремонт інженерних мереж, каналізації та внутрішніх приміщень. Загальна кошторисна вартість склала 2,5 мільйона гривень.

Незважаючи на те, що роботи в дитсадку були завершені ще 2020 року, й досі Малоданилівська селищна рада не дочекалася відповіді від Державної архітектурної служби.

– У нас не було масштабного будівництва, а був ремонт. Тому якихось декларацій для роботи дитсадка нам не потрібно, потрібно лише повідомлення. Це ніяким чином не впливає на роботу закладу. Подали документи ще 11 лютого. Фахівці виїжджали, тому лишилася чиста формальність, – повідомив 19 березня Малоданилівський селищний голова Олександр Гололобов.