Чому школи «Великого будівництва» на Харківщині відремонтовані, але не здані

18.03.2021 12:47 Область Online

Із п’яти шкіл на Харківщині, які будують і ремонтують у рамках президентської програми «Велике будівництво», на сьогодні дозвільні документи про завершення робіт отримала лише одна. Як це впливає на навчальний процес та що заважає громадам остаточно закінчити роботу над проєктами – у матеріалі «Слобідського краю».

Один з п’яти

У рамках президентської програми «Велике будівництво» минулого року на Харківщині тривали реконструкції та капітальні ремонти на 15 об’єктах – п’яти школах, п’яти дитсадках та п’яти спорткомплексах. За даними Департаменту капітального будівництва ХОДА, на початок березня лише три об’єкти в регіоні ввели в експлуатацію та офіційно завершили роботи.

Зокрема, роботи, які були заплановані у п’яти загальноосвітніх закладах області, були повністю завершені ще минулого року. Натомість лише один об’єкт на середину березня отримав дозвільні документи про введення в експлуатацію.

Так, офіційно завершеним в області вважається капітальний ремонт Краснопавлівської загальноосвітньої школи Лозівської громади.

Протягом 2018–2020 років у закладі утеплили та оздобили фасад, замінили дах з шатрової покрівлі на мембранну, замінили системи опалення, замінили всі віконні блоки та двері на нові. Для дітей з інклюзивними потребами облаштували туалетні кімнати.

За словами начальниці Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міськради, під час реконструкції навчальний процес у закладі не зупиняли. Глобальні роботи в основному проходили влітку, коли школярі перебували на канікулах. На сьогодні більше 1000 учнів навчаються в оновленому закладі.

Замовником капітального ремонту був Департамент капбудівництва Харківської ОДА. Здати об’єкт у департаменті планували ще до кінця серпня 2020-го. Проте фактично це вдалося зробити в січні цього року.

За даними департаменту у відповідь на офіційний запит «Слобідського краю», дозвільний документ про введення в експлуатацію та завершення будівництва Краснопавлівської школи вони отримали 4 січня
2021 року. Загальна вартість капітального ремонту склала 52,2 мільйона гривень.