Медики радять не купатися на восьми пляжах Харківщини. Карта

13.07.2021 17:51 Область Online
Фото: i.ytimg.com Фото: i.ytimg.com

До переліку нерекомендованих для купання водойм Харківської області додалося ще чотири пляжі в Харкові та один – у Безлюдівці. Про це 13 липня повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Результати останніх санітарно-мікробіологічних досліджень Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб показали, що у воді чотирьох пляжів Харкова виявлено понаднормативний вміст лактозопозитивних кишкових паличок.

Так, у водоймах Олексіївського лугопарку, гідропарку «Удянський», Журавлівського гідропарку вміст кишкових паличок – на рівні 6 200 при нормі не більше 5 000 на літр. 

Читайте також: Лозова постраждала від шквального вітру та зливи

У Петренківському водоймищі Харкова цей показник становить 9 500 на літр. Такі самі результати аналізів – на пляжі в Безлюдівській громаді.

«Перевищення у воді водойм нормативного вмісту лактозопозитивних кишкових паличок вказує на потенційну можливість наявності у воді збудників кишкових інфекційних захворювань та є підставою для обмеження використання цих водойм для купання», – повідомили в Центрі. 

Крім того, медики радять не купатися в річці Берестовій у Краснограді та в Зачепилівці, а також у ставку пляжу «Комсомольський» поблизу Кегичівки. Раніше там також виявили перевищення вмісту кишкових паличок і антиген ротавірусу

Автор: Варвара Барська