Мешканців Краснокутщини вчать писати гранти

27.07.2021 08:42 Область Online

У Краснокутській громаді навчають місцевих мешканців складати грантові заявки. До проєктів місцевого розвитку хочуть залучати зовнішніх і внутрішніх інвесторів.

Шанси мають усі

Захотів дитячий майданчик ‒ написав проєкт ‒ виграв грант ‒ отримав кошти ‒ побудував. Такий вигляд має зараз система залучення інвестицій у громади. І щоб залучати кошти на місцевий розвиток, варто лише навчитися писати грантові заявки. Причому робити це мають і можуть самі мешканці громади. У цьому переконані в Краснокутській селищній раді, а щоб допомогти своїм односельцям бути активнішими, влада організувала навчання.

Так, цього липня в Краснокутській селищній раді відбувся навчальний тренінг з написання проєктів для отримання коштів від міжнародних донорів. У рамках заходу працівників апарату селищної ради, освітян, підприємців та інших зацікавлених осіб Краснокутщини ознайомили з технікою написання проєктів.

Експерт національного інституту стратегічних досліджень, заступник голови ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко та доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Навчально-наукового інституту Державного управління ХНУ ім. В. Н. Каразіна Олег Кулініч допомогли учасникам тренінгу розібратися з тонкощами розробки проєктів.

‒ Ми проводимо таке навчання для того, щоб підняти активність громади, залучати інвестиції, для інтенсивного місцевого економічного розвитку, ‒ розповіла Краснокутський селищний голова Ірина Карабут. ‒ Щоб місцеві мешканці знали, що є держави-донори, які надають міжнародну технічну допомогу, а також українські фонди, що надають підтримку.

Під час тренінгу слухачі дізналися, як скласти бюджет проєкту і як зацікавити донора, щоб він обрав саме їхню заявку для фінансування.

 

Точка зростання

Учасники курсу отримали комплексне бачення та фундаментальні знання з підготовки грантових проєктів від формування ідеї та написання бюджету ‒ до стадії подання грантової заявки та її схвалення донорською організацією.

Як розповіла учасниця тренінгу Марина Лісовець-Колода, він допоміг їй повірити у свою мрію. Разом з чоловіком вони хочуть залучити інвестиції для розвитку дитячого табору, і в перспективі ‒ для школи з альтернативною системою освіти.

‒ Насичені три дні роботи дали мені декілька усвідомлень для продовження шляху, підказки та впевненість, що все можливо! ‒ поділилася учасниця тренінгу. ‒ Дуже вірю, що між місцевим самоврядуванням і народом зникне штучна дистанція пострадянської авторитарності. Що все стане на свої місця, і влада та народ стануть партнерами в розвитку своєї ж землі.

Читайте також: У Краснокутській громаді відкрили новий ФОК. Фото

За словами Віктора Нестеренка, головним завданням тренінгу було змінити погляд місцевих мешканців на систему написання грантів, навчити їх мислити глобально. Для розвитку громад є багато джерел, але люди мають активніше включитися у процеси витрачання бюджетів.

‒ Найбільший ступор у них був: «усе вирішується в районі, в області, а ми ні на що не впливаємо». Коли ми проводили тренінг, окрім того, що вчили писати проєкти, ми навчали їх по-іншому думати, ‒ зауважив тренер.