«Постійно покращували, але потреба була в новому»: у Південному відкрився дитячий садок

22.04.2021 08:53 Область Online
Фото надано Південною міською територіальною громадою Фото надано Південною міською територіальною громадою

Головна подія міста ХХІ століття – так можна коротко охарактеризувати відкриття реконструйованого дитячого садка в Південному Харківської області, який почав свою діяльність 12 квітня. У закладі освіти створено всі умови як для дітей, так і для персоналу. Чисельність груп зросла з 6 до 12. І найголовніше – тепер повністю вирішено питання забезпечення дошкільною освітою малечі міста Південне.

Жителі Південного, а тепер Південної міської територіальної громади, з нетерпінням чекали на відкриття нового дитячого садка. Доки велася реконструкція діючого закладу, а це більше двох років, батькам треба було або вдома сидіти з дітьми, або возити їх у садки Харкова.

Тепер проблема влаштування дитини в садок у Південному повністю розв’язана. 12 квітня після реконструкції відкрився новий сучасний і затишний заклад. Міський голова Олександр Брюханов називає відкриття садка найважливішою подією у місті в цьому столітті.

– Ми планували відкрити новий дитячий садок з 2016 року. І нам спільно з головою ХОДА, очільником Харківської облради, головою Харківської районної державної адміністрації Юрієм Раїною, депутатами всіх рівнів удалося це питання вирішити, – розповідає Олександр Брюханов. – Вважаю, за 19 років мого життя і роботи міським головою це найважливіше досягнення. Це одне із завдань, яке перед нами ставили жителі міста і яке ми виконали, стримавши свої обіцянки, наскільки була можливість.

Постійна увага садку

Південноміський заклад дошкільної освіти почав працювати майже півстоліття тому – відкрився в грудні 1975 року. У ньому було шість груп, спальні були суміщені з ігровими кімнатами. Нинішня завідувачка садка Олена Вародова, яка працює в закладі з 2004 року, а очолює з 2006-го, каже, що й до ремонту садок був у непоганому стані, йому належну увагу приділяла міська влада. Проблема була саме в нестачі місць.

– Так, будівля давно побудована, але вона цегляна, великим мінусом було, що вона неутеплена. Проте найголовніша наша проблема – дефіцит місць для діточок. Заклад за проєктом розрахований на 75 місць, а відвідувало 145 дітей віком від 2 до 6 (7) років, середня наповнюваність груп становила 24–28 дітей. Тому питання проведення реконструкції закладу було вкрай актуальним для громади, – зауважує Олена Вародова.

Вона розповідає, що в закладі постійно робилися поточні ремонти, змінювалося обладнання та меблі тощо. Однак усі – і батьки малечі, і персонал – давно мрія­ли про новий просторий садок.

– Звичайно, величезну допомогу нам надавали батьки, без цього нікуди. Міськрада також сильно допомагала. Саме Олександр Брюханов лобіював те, щоб наш садок розширився. Якби не він і не вартісний проєкт, який він зробив, будівництва б не було. Новий дитсадок багато хто хоче, але якщо немає проєкту на руках, гроші просто так ніхто не виділить. Тож саме завдяки наполегливості нашого голови і вдалося розпочати очікувану реконструкцію, – зазначає Олена Вародова.

Чому затяглося відкриття

Довгоочікувані зміни почалися восени 2018 року. Капітальний ремонт цього об’єкта було включено до президентської програми «Велике будівництво». У жовтні 2018-го розпочалися роботи.