Ремонт шкіл, ЦНАПу та будинку культури: які проблеми вирішуватимуть на Красноградщині

30.03.2021 13:46 Область Online
Фото: «Слобідський край» Фото: «Слобідський край»
Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян продовжує наочно знайомитися з життям та проблемами громад регіону. На початку минулого тижня він з робочою поїздкою відвідав Харківський район, а за кілька днів – Красноградський. Очільник облради був у Старовірівській, Кегичівській та Сахновщинській громадах, де оглянув школи, лікарні та інші соціальні заклади.

Рівнятися на Старовірівку

У Старовірівській громаді відбулася довгоочікувана подія. Наприкінці минулого року ця територіальна громада стала першою на Харківщині, яка придбала автомобіль «швидкої» власним коштом. А 25 березня нову машину урочисто передали місцевій підстанції.

– Рівень надання медичної допомоги в громаді залежить не тільки від професіоналізму працівників цієї сфери, а й від того, наскільки уважно до цього ставиться місцева влада, яка представляє інтереси жителів. Старовірівська громада показала приклад того, як місцева влада може брати участь у процесі модернізації медичної галузі, не знімаючи із себе відповідальності навіть у такій складній справі, – зазначив голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

На придбання нової «швидкої» із сільського бюджету виділили 1,9 мільйона гривень.

– Завершилася епопея з придбанням автомобіля швидкої допомоги. Доволі довго все відбувалося, але ми все-таки добилися свого. Питання щодо придбання нової «швидкої» виникло десь рік тому, треба було міняти наш автомобіль, – розповів Старовірівський сільський голова Микола Біндус.

За словами директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктора Забашти, жителів громади до цього обслуговував орендований УАЗ.

– Головний плюс нової автівки в тому, що вона сучасна і повнопрохідна, і це для сільської місцевості дуже важливо. Ця машина буде використовуватися і для викликів з інших районів. Машина потужно оснащена. Там є дефібрилятор, монітор спостереження, кардіограф, апарат ШВЛ, дошки, крісло-каталка (сидяче і лежаче) і все інше необхідне, – зауважив Віктор Забашта.

Старовірівська громада є взірцем і у сфері якісного надання послуг населенню. У центрі громади, Старовірівці, з листопада 2019 року функціонує сучасний ЦНАП. Цей Центр удалося створити завдяки участі громади в 1-му раунді фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення ЦНАП. Були придбані меблі, комп’ютерна техніка, професійні програми тощо. Наразі ЦНАП обслуговує 9,5 тисячі жителів з 22 населених пунктів.

Читайте також: Його дивиться весь світ: як блогер з Нової Водолаги підкорює Ютуб – ФОТО, ВІДЕО

На сьогодні в Центрі надаються понад 100 видів послуг для населення, перелік яких постійно поповнюється: послуги соціального та земельного характеру, зняття і реєстрація місця проживання тощо. Крім цього, в установі видаються ID-паспорти та закордонні паспорті. Цією послугою можуть скористатися не лише місцеві жителі, а й люди з інших районів. Для маленьких відвідувачів є дитячий куточок.

– Старовірівський ЦНАП – приклад ефективного використання додаткових можливостей. Завдяки міжнародній технічній допомозі у комфортних умовах надаються понад 100 послуг. Також створені віддалені робочі місця у Миколаївці та Станичному. Це корисний приклад того, як громада ефективно забезпечує потреби жителів, – зазначив Артур Товмасян.

Фото: Харківська обласна рада

Покращити ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг подібний до Старовірівського хочуть у себе бачити жителі Кегичівської територіальної громади. Наразі в селищі функціонує Центр, утім, за словами Кегичівського селищного голови Антона Доценка, він потребує значних змін.

– Будівлю, де наразі базується ЦНАП, ми на баланс узяли місяць тому. Це колишня будівля дитячого садка, який там був до 2000-х років. Наразі тут функціонує ЦНАП і відділ соцзахисту, в яких загалом працює 14 людей. У цій будівлі і з дахом проблеми, всередині немає ніяких комунікацій для нормальної роботи людей і прийому громадян. У перспективі хочеться бачити сучасний ЦНАП з усіма зручностями, як у кращих громадах області, наприклад, у Новій Водолазі, Старовірівці тощо, – зауважив Антон Доценко.

Голова Харківської обласної ради, спілкуючись з керівником громади, акцентував на необхідності залучення всіх можливих ресурсів для того, щоб отримати додаткові кошти для облаштування сучасного і комфортного Центру. Артур Товмасян переконаний, що кожна людина, незалежно від того, живе вона у місті чи селі, повинна мати можливість отримувати якісні державні послуги.

– Звертаю увагу всіх керівників громад Харківщини на те, що 24 березня Кабмін ухвалив постанову, якою затверджено порядок та умови надання субвенції на розвиток мережі ЦНАПів. Державні кошти можна отримати як на будівництво, реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт будівель і приміщень, так і на придбання обладнання на умовах співфінансування з боку громад на рівні не менше 10 %, – розповів Артур Товмасян.

За його словами, громади, які пройдуть конкурсний відбір (а подавати документи до Мінцифри можна впродовж місяця), отримають додаткові можливості.

– Пріоритет надаватиметься громадам з чисельністю населення до 10 тисяч осіб. Скористайтеся можливістю, яка дозволить розширити спектр послуг, включаючи й правову допомогу, соціальну підтримку, – сказав очільник Харківської облради.

4 мільйони на початкову школу

Під час візиту в Кегичівську громаду Артур Товмасян відвідав дві місцеві школи. Там він поспілкувався з керівництвом та педагогами освітніх закладів і дізнався про їх нагальні проблеми.

Перевтілень потребує Слобожанський ліцей, в якому навчається 453 учні. У першу чергу в закладі треба відремонтувати покрівлю, проєкт капітального ремонту вже пройшов експертизу. Також у планах ремонт старого корпусу ліцею, оновлення протипожежної сигналізації й заміна вікон.