Спалах гепатиту зафіксували серед школярів Борової

19.02.2020 10:05 Область Online
Фото: Слово і Діло Фото: Слово і Діло

У селищі Борова медики зареєстрували чотири випадки гострого вірусного гепатиту А.

Як повідомили в Харківському лабцентрі, за період з 24 січня по 17 лютого інфекцію зафіксували серед учнів 5-го класу Борівської загальноосвітньої школа I-III ступенів № 1 ім. Героя Радянського Союзу В. С. Колісника.

Станом на 18 лютого у всіх хворих діагноз підтверджено лабораторно. Усі захворілі госпіталізовані – один хворий знаходиться в обласній дитячій інфекційній клінічній лікарні, ще троє дітей потрапили до інфекційного відділення Борівської центральної районної лікарні.

Читайте також: На Харківщині можуть розширити перелік опорних лікарень

З метою встановлення причин виникнення та можливих факторів передачі інфекції фахівцями лабцентру проводиться епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів.


Довідка "СК". Вірусний гепатит А – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції та переважним ураженням печінки. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період 7-50 днів (у середньому 15-45 днів). До вірусу сприйнятливі всі люди незалежно від віку. Однією з найбільш уразливих груп є діти дошкільного та шкільного віку.

Дієвим заходом специфічної профілактики є вакцинація.

Автор: Марина Проценко