В Олексіївській громаді ліквідують два округи

04.10.2021 11:30 Область Online

Питання про приєднання Верхньобишкинського та Єфремівського старостинського округів до інших двох округів винесуть на чергову сесію Олексіївської сільської ради наприкінці жовтня.

Як повідомив "Слобідському краю" Олексіївський сільський голова Анатолій Страхов, у цій сільській громаді фактично ліквідуються два старостинські округи. Єфремівський старостинський округ приєднується до Троїцького і Верхньобишкинський – до Киселівського.

Пов’язане це з малою чисельністю жителів. За Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», на території старостинського округу має проживати не менше 500 жителів. Наразі у Верхнобишкинському окрузі живуть 159 чоловік, а у Єфремівському – 325.

Читайте також: Як Олексіївська громада святкувала день свого створення. Фото

Згідно з положенням, керівництво громади провело громадські обговорення у всіх цих округах. За словами голови, раніше звучали пропозиції приєднати Верхньобишкинський округ до Берецького. Але в такому разі залишилася б проблема з Киселівським округом, в якому  440 жителів. Тому мешканці підтримали іншу конфігурацію. Далі на черговій сесії ради, яка відбудеться наприкінці жовтня, буде винесене питання про приєднання двох округів. І це рішення також є попередженням старостам про скорочення їхніх посад. Після цього проводитимуть фактичне приєднання.

– У нас немає такої думки, щоб закривати офіси старост у тих старостинських округах, які приєднуються. Там будуть працювати адміністратори нашого ЦНАПУ, які надаватимуть усі адмінпослуги, які наразі надає староста, – запевняє Анатолій Страхов. – Це реєстрація, зняття з реєстрації, нотаріальні дії, довідки і т. д. Фактично посадова особа від громади буде знаходитись у цих округах, зміниться тільки назва: замість старости буде працювати адміністратор. А послуги він так само надаватиме з 8-ї ранку до 17-ї вечора. Тому місцеві мешканці ніяких незручностей від цього не відчують.

Читайте також: Підтримка людей – на першому місці: як змінилася за два роки Олексіївська громада

Крім того, після фактичного приєднання зміняться графіки виїзних прийомів старост. Киселівський староста двічі на тиждень проводитиме прийом громадян у Верхньому Бишкині, а Троїцький – у Єфремівці.