Замість пустирів будуть квітучі сади: у Біляївській громаді висадили понад 250 дерев

15.04.2021 08:50 Область Online
Фото: Біляївська сільська рада Фото: Біляївська сільська рада

Протягом минулого тижня сотні жителів Біляївської громади Харківської області покращували екологічний стан своєї місцевості – прибирали сміття та висаджували дерева. Тепер їх територія стала набагато чистішою, а висаджені липи, берези, горобини та акації в майбутньому радуватимуть місцевих жителів своїм прекрасним виглядом.

У Біляївській громаді вирішили озеленити власну територію та покращити екологічний стан. Для цього закупили 60 кущів жовтої акації та 256 дерев – липи, берези, горобини. За словами Біляївського сільського голови Олександра Різника, на це з місцевого бюджету виділили 50 тисяч гривень.

– Зелені насадження мають важливе значення в житті людей, вони позитивно впливають на екологічний стан громади. Після об’єднання ми побачили, що в громаді є чимало пустирів, які, м’яко кажучи, не прикрашають нашу громаду. Захотілося облагородити й озеленити як ці, так й інші місця громади. Тому ми прийняли рішення виділити з місцевого бюджету гроші. І вважаємо, що це дуже важливо, оскільки людина повинна жити в красивій та квітучій громаді, де комфортно і затишно можна відпочивати на свіжому повітрі, – розповідає Біляївський сільський голова.

Долучилися школярі

Дерева висаджували з 8 по 13 квітня в різних куточках Біляївської громади: в Біляївці, Красному, Роздоллі, Верхній Орільці, Дмитрівці та Миронівці. До цього заходу долучилися працівники Біляївської сільської ради на чолі з Олександром Різником, старостати, працівники культури та освіти, небайдужі громадяни. До речі, очільник громади побував у всіх населених пунктах, де висаджували деревця й кущі.

Участь у висадженні дерев брали й учні старших класів. Як пояснили в Біляївській сільській раді, це зроблено для того, щоб у молоді змінилося ставлення до дерев і навколишнього середовища в громаді, та й узагалі до чужої праці.

– Тепер у всіх куточках нашої громади з’являться гарні зелені насадження. Нові дерева зростатимуть біля шкіл, дитячих садків, будинків культури, органів місцевого самоврядування тощо. А біля будівлі Роздольського старостинського округу посадимо березовий гай. Там уже починали саджати дерева, тепер ж ми закрили це питання повністю. У майбутньому облаштуємо парк, установимо лавочки. Це буде комфортне місце відпочинку для місцевого населення, – говорить Олександр Різник.

Поливатиме й доглядатиме ці насадження місцеве населення. До того ж підрядник дав гарантію, що двічі на місяць він приїжджатиме і слідкуватиме за станом дерев – щоб вони були здорові, щоб там не було ніяких шкідників тощо.