Понад 100 тисяч гривень за участь в Олімпіаді отримають три харківські спортсменки

01.10.2021 13:15 Спорт
Учасники Олімпіади-2020, які зайняли 4-6 місця, та їх тренери отримають від держави премії.

Призові від України отримають не лише спортсмени, які посіли призові місця на Олімпійських іграх, а й ті, хто зупинився за кілька кроків від п’єдесталу. Кабмін установив грошові винагороди атлетам, які зайняли 4-6 місця на Олімпіаді в Токіо. В українській олімпійській збірній 25 таких атлетів, з них троє – представниці Харківщини.

Так, окрім «срібла», в спринті харківська велосипедистка Олена Старікова (зараз виступає за Львівщину) виборола 4 місце у велотреці. Ще дві представниці Харківщини – стрибунка з жердиною Марина Килипко та важкоатлетка Каміла Конотоп – посіли п’яте місце.

Премії для спортсменок та їх тренерів держава встановила наступні:

  • за 4 місце спортсменки та їх тренери отримають по 200 тисяч гривень,
  • за  5 – 140 тисяч гривень,
  • за 6 – 100 тисяч гривень.

– Отримати олімпійську ліцензію – це вже велике досягнення, а посісти 4-6 місця, за крок до омріяного п'єдесталу, та подолати важкий шлях підготовки – це також перемога, яка не може залишитися без уваги. На цих Олімпійських іграх у Токіо 25 українських спортсменів зайняли 4-6 сходинки. Зважаючи на 5 років підготовки, важкі умови, спричинені пандемією, вони все одно пройшли всі складні етапи та з гордістю представили рідну країну, – прокоментував рішення уряду міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.