5 порад для вдалого вибору дриля

31.08.2021 14:25 Суспільство

Дриль — це такий інструмент, який знадобиться не лише професійному будівельнику чи монтажнику, а й домашньому майстру. За допомогою нього можна працювати з деревом, металом, іншими матеріалами, а також кріпильними виробами.

На українському ринку представлений величезний вибір дрилей, серед яких новачку буде не так просто розібратися. Ми підготували для вас 5 порад фахівців, які допоможуть визначатися з інструментом, не переплатити за зайві функціональні можливості та отримати пристрій, який буде служити роками.

Уявіть сценарії використання інструмента

Деякі люди інколи плутають дриль з шуруповертом і перфоратором. Щоб не помилитися з інструментом, який вам дійсно потрібен, продумайте заздалегідь сценарії його майбутнього використання. Перфоратор — максимально потужний прилад, він використовується для довбання стін та твердих матеріалів. Шуруповерт створений для закручування та викручування кріплень. Він має меншу потужність.

Головне призначення дрилі — це свердління. Цей інструмент легко впорається із деревом, пластиком, металом і навіть більш твердими поверхнями з каменю, цегли або бетону. Існують ударні дрилі, які нагадують полегшену версію перфоратору. Таке рішення є універсальним та затребуваним під час виконання більшості монтажних робіт. Але слід розуміти, що звичайний дриль, без ударного режиму, є більш точним. Тому у деяких ситуаціях він є актуальнішим.

Оберіть оптимальний спосіб живлення

У залежності від засобу живлення інструмента, дрилі бувають:

  • мережевими — працюють від звичайної розетки;
  • акумуляторними — мають вбудовану батарею.

Перший варіант характеризується підвищеною потужністю та легкістю в обслуговуванні. Але такі дрилі прив’язані до розетки. Моделі з акумуляторною батареєю є більш зручними. Ними можна працювати у таких місцях, де доступ до розетки обмежений. Рекомендуємо обирати дрилі з Li-Ion батареями — такі акумулятори небагато важать і довго служать, хоча і їх треба раз на кілька років заміняти.

Зверніть увагу на потужність дриля

Одним з головних технічних показників дриля є його потужність. У більшості моделей, представлених на ринку, вона знаходиться у діапазоні від 300 до 1500 Вт. Чим більший показник, тим важчим стає інструмент, але й його функціональні можливості теж збільшуються. Професійні моделі зазвичай мають потужність від 1000 Вт. Саме такі дрилі здатні робити отвори у цеглі та бетоні або виступати у якості будівельного міксера. Також звертайте увагу на кількість обертів — бажано, щоб вона була більшою за 3000 об./хв.

Визначіться з типом патрона

Існує три типи патронів, які встановлюють у дрилі:

  • ключові;
  • швидкозатискні;
  • конус Морзе.

Перші є найбільш популярними. Вони дуже надійні, але потребують на використання спеціального ключа. Швидкозатискні більш зручні — процес встановлення свердла займає мінімум часу та не вимагає жодних додаткових інструментів. Конус Морзе — лідер за надійністю, але зміна робочого елементу відбувається не швидко. Зняти такий патрон доволі складно.

Розберіть додаткові можливості пристосування

Сучасні дрилі мають багато режимів роботи, додаткових елементів пристрою тощо. Усе це необхідно, щоб зробити процес свердління більш точним, якісним та зручним для майстра. Фахівці рекомендують уважніше придивлятися до моделей з:

  • функцією фіксації кнопки Пуск;
  • антиблокувальною муфтою;
  • обмежувачем по глибині;
  • антивібраційною системою;
  • пилозбірником.

І пам’ятайте, що хороший дриль — це той, яким саме вам зручно працювати. Якщо інструмент погано лежить у руках, навіть величезна кількість додаткових функцій не позбавить від дискомфорту.