Як швидко оформити субсидію на новий опалювальний сезон

27.06.2023 10:20 Суспільство

У червні  Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість у рамках експериментального проєкту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання.

Зараз нова система проходить тестування, але скористатися нею напередодні опалювального сезону зможуть усі потенційні субсидіанти.

Спрощений механізм звільняє  громадян від потреби збирати довідки і витрачати час на заповнення декларації на призначення житлово-комунальних субсидій. 

Уповноваженому члену родини треба буде тільки подати спрощену заяву, в якій зазначити інформацію про членів домогосподарства, на яких має бути призначено субсидію, місце проживання та реквізити рахунку, на який мають зараховуватися субсидії у випадку призначення. 

Далі вже працюватимуть органи Пенсійного фонду: вони  з офіційних джерел інформації самостійно здійснять збір та обробку відомостей, необхідних для призначення  виплати.

Тож відвідувати органи Пенсійного фонду для подання спрощеної заяви не потрібно. Час, який на це витрачають людина чи родина, буде мінімізовано, а процес подання заяви – максимально автоматизовано.

Спрощене звернення онлайн можна подати:  

– в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України, 
–  у мобільному додатку ПФУ,
–  на порталі «Дія». 

Це не вимагає очікування у чергах, мінімізує людський фактор та ймовірність допущення помилок.

Спрощене звернення офлайн можна:

– надіслати поштою,
– подати через сервісний центр Пенсійного фонду, 
– подати через  посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади,
– подати через ЦНАП.

Одночасно залишається можливість звернення з повним пакетом документів за діючим нині механізмом, якщо в заявника є таке бажання. Тобто кількість каналів, за якими можна звертатися за виплатою, не зменшується, а навпаки – розширюється, зокрема з урахуванням віку, звичок та рівня цифрової грамотності потенційних субсидіантів.

Також з  метою підтримки найбільш вразливих верств населення були внесені такі зміни:

 – спрощено критерії отримання субсидій для прийомних та багатодітних сімей, сімей з трьома і більше дітей, а також сімей, де є особа з інвалідністю;

 – до загального доходу сімей не будуть ураховуватися доходи членів родини, які перебувають за кордоном понад 60 днів;
 – продовжено на рік нарахування та виплату субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг для українців, які проживають у зоні активних бойових дій або під окупацією.

спрощений механізм надання субсидії на новий опалювальний сезонч

Раніше ми писали також про те, як оформити субсидію на неопалювальний період.

Також ми писали про те, як  евакуйованим жителям Харківщини отримати пенсію, субсидію або соціальну допомогу.

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545. Вона працює цілодобово, а дзвінки безкоштовні.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Інна Можейко