Субсидії на неопалювальний період: що варто знати

18.05.2023 17:21 Суспільство

Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені  автоматично для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Урядовий портал.

Кому потрібно подати заяву та декларацію?

За особистим зверненням субсидія призначається, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують за ЖКП;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Як враховуються доходи?

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для її розрахунку береться середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року.

Куди та як подати документи?

Подати документи можна декількома способами:

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • поштою, на адресу органу Фонду;
  • online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про погашення заборгованості на оплату праці педагогічних працівників у Харківській та Херсонській областях, яка накопичилася до кінця 2022 року у місцевих бюджетах.

Нагадаємо, також ухвалено рішення уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати для медичних працівників, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях.

Нагадаємо також, що цього року в низці областей України збільшено промислове вирощування культур з «борщового» набору. Тому з осені ситуація на ринку овочів буде більш позитивною. 

Автор: Галина Гришко