Підкорює фронт на милицях: нацгвардієць з Харківщини обрав службу замість реабілітації
Олексій з позивним «Малой» – військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії. Раніше він був звичайним робітником заводу, але вже 25 лютого 2022 року був на фронті, пішов добровольцем.
Історію військовослужбовця розповіли у пресслужбі 5-ї Слобожанської бригади «Скіф» НГУ, пише «Слобідський край».
Олексія одразу поставили командиром взводу, оскільки за плечима мав військову кафедру.
«Мені пощастило, останні роки на військовій кафедрі більш-менш навчались стріляти, давали багато набоїв, тобто якісь базові знання в мене були вже. Цього було достатньо», – вважає Олексій.
Перша зустріч з ворогом сталася під Балаклією. Та найтяжчі випробування випали на Донбасі. У листопаді 2023 року, під час відступу, його група опинилася на мінному полі. Олексій пішов першим – під свист куль і мінометний вогонь.
«Пройшли по цьому полі один за одним, крок за кроком, вийшли. Ніхто не поранений», – розповідає Олексій.
У Кремінній його хлопці стали до бою з ворожим танком.
«Танк вийшов, як кажуть, джекпот, уразливе місце в танку – це бік його, там менше броні. Ми його підбили, танк загорівся. І поки він відходив, у нас бій зав'язався», – пригадує гвардієць.
У тому бою Олексія тяжко поранило.
«Щось влетіло в ногу, а, як кажуть, на адреналіні, ти ж не розумієш. Поки я зрозумів, уже пізно було, ногу врятували, але не зрозуміло далі, врятують чи ні. Досі проходять операції», – розповідає чоловік.
Нога повноцінно не працювала, та це не завадило воїну знову вирушити в Кремінну. Він доправляв і забирав бійців з позицій, розробляв логістику та евакуацію. Під час однієї з поїздок урятував пораненого водія.
Нині Олексій облаштовує позиції, організовує відправлення бійців на лікування. Хоча сам пересувається за допомогою милиці.
«Він на рівні з усіма, наприклад, щось треба нести, тягнути, він завжди допомагає нам. Олексій справжній чоловік, правильно і швидко ухвалює рішення у важких ситуаціях. Піклується про людей», – характеризує свого командира головний сержант Олександр з позивним Вітер.
Ця тривога за побратимів і залишає Олексія, попри все, у строю. Замість власної реабілітації, він обрав службу.
«Та треба на реабілітацію, але немає часу, як кажуть, треба людьми займатися. Бо людей досить багато зараз. Здоров'я трохи прийшлось відтермінувати», – резюмує Олексій.
Раніше ми писали про Інну з позивним «Талісман» – військовослужбовицю 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Жінка родом з Лозової, має двох дітей, до великої війни працювала вчителькою, та сидіти вдома не змогла і вже пів року як стала офіцером.