Чи потрібно мати дозвіл від військкомату для переміщення Україною

06.07.2022 17:30 Суспільство
Фото: the-village.com.ua Фото: the-village.com.ua

Документ, який начебто вимагав цього, відправлено на доопрацювання.

5 липня на сторінці Генерального штабу ЗСУ з’явилося повідомлення, що на період воєнного часу забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Воно викликало великий суспільний резонанс, у зв'язку з чим Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання відправлено на доопрацювання.  

Про це повідомив Головнокомандувач  ЗСУ  генерал Валерій Залужний. Він підкреслив, що цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. 

– Його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії з перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави, – заявив Залужний. – Тому начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання. 

Генерал повідомив, що оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.

 –  Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів, – підкреслив Валерій Залужний. 

Нагадаємо, раніше ми надавали роз'яснення адвоката щодо того, чи на всіх чоловіків діє заборона виїзду за межі місця проживання 

Автор: Інна Можейко