Газ для бюджетників: у ХОДА прокоментували ситуацію з опаленням

13.10.2021 15:40 Суспільство
Українська енергетика Українська енергетика
Бюджетні та комунальні заклади Харківської області можуть укладати договори з НАК «Нафтогаз України» без проведення тендерів та за спрощеною процедурою.

Про це під час брифінгу 13 жовтня повідомив заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

Це необхідно, аби громади могли опалювати школи, лікарні та інші бюджетні установи за пільговою ціною у 16,8 гривні.

Питання старту опалювального сезону розглядали під час регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася в Харківській ОДА 8 жовтня. 

Читайте також: Ринок землі: скільки гектарів продали на Харківщині

Відповідно до затвердженого протоколу, на засіданні вирішили визнати ситуацію із відсутністю постачання газу в бюджетні установи надзвичайною та підготувати відповідні звернення до ДСНС України для прийняття остаточного рішення. 

За словами Михайла Черняка, проведення обласної КТЕБ було необхідне, аби врегулювати технічний момент, який стосувався укладення нових договорів бюджетних установ із «Нафтогаз України».

— Розпорядження про початок опалювального сезону підписано ще минулого тижня, і всі юридичні підстави для його початку є. Врахувавши наявність певних загроз, пов’язаних із ціною на газ, було прийняте рішення провести засідання КТЕБ на регіональному рівні. Також засідання сьогодні відбулося й на рівні держави. Станом на сьогодні «Нафтогаз» готовий підписувати договори. Контрактування розпочинається на зрозумілих умовах – це спрощена процедура укладення договорів та зафіксована ціна, — прокоментував Михайло Черняк.