Харків'яни зможуть отримати компенсацію за розміщення переселенців

26.10.2022 11:10 Суспільство

Починаючи з 26 жовтня, в Центрі надання адміністративних послуг Харкова та його територіальних підрозділах розпочинається прийом заяв для оформлення компенсації за розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Власники житлових приміщень, які тимчасово розміщують ВПО, матимуть змогу отримати компенсацію витрат на комунальні послуги.

Для цього власникам необхідно:

 1. Не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до ЦНАП за місцем розташування житла або написати на електронну адресу: [email protected] (із повідомленням про розміщення внутрішньо переміщених осіб). У разі припинення розміщенням (перебування) або зміни переліку внутрішньо переміщених осіб, власник житла цього ж дня зобов’язаний також надати повідомлення до ЦНАП або на електронну адресу: [email protected];
 2. Щомісячно, не пізніше 5 днів з дня закінчення звітного місяця, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу: [email protected] (із заявою на отримання компенсації). Також в управління соцзахисту необхідно надати реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла (заявника) (за стандартом IBAN).

Перелік необхідних документів для оформлення компенсації:

 • повідомлення (ЦНАП) і заява (управління соцзахисту);
 • паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
 • документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
 • інформація про ВПО: ПІБ, дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номери довідки ВПО, контактний телефон.

У ЦНАП зазначили, що у разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково подаються:

 • документ, що засвідчує особу;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами). 

Прийом до ЦНАП здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:

 1. вебсайт: https://dozvil.kh.ua/queue;
 2. call-центр: 0800-304-304 (безкоштовно-багатоканальний);
 3. чат-бот «Telegram»: https://t.me/CNAPKharkiv_bot.
Автор: Юлія Гнатченко