Коли увімкнуть тепло у Харкові

09.10.2020 16:12 Суспільство

У зв'язку з погодними умовами опалювальний сезон у місті Харкові розпочнеться вчасно за графіком. Пуск тепла у всьому місті триватиме близько двох тижнів.

Тепло в будівлі Харкова почнуть давати 15 жовтня. Про це повідомив генеральний директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв. За його словами, підприємство повністю готове до пуску тепла і почне його відразу після відповідного розпорядження міського голови про початок опалювального сезону.

– За нормами, якщо температура зовнішнього повітря тримається нижче 8 градусів протягом трьох діб до 15 жовтня, то опалювальний сезон починається раніше. Якщо ж температура вище, то опалювальний сезон у будь-якому випадку починається з 15 жовтня. Цього року, судячи з усього, так і буде. Якщо після пуску тепла температура зовнішнього повітря буде вищою нормативних параметрів, то ми регулюватимемо подачу теплоносія залежно від цього, тобто перетоплювати ніхто не буде. Також нагадаю, що система теплопостачання Харкова дуже розгалужена, і пуск тепла на все місто займе близько двох тижнів, – пояснив Сергій Андрєєв.

Читайте також: Кандидати у голови Лозівської ОТГ: хто вони

Крім того, гендиректор КП «ХТМ» повідомив, що підприємство уклало договір на поставку газу з НАК «Нафтогаз України», і це дозволить почати опалювальний сезон вчасно.

У новому опалювальному сезоні тариф на теплопостачання і гарячу воду для харків'ян буде знижений на 4 %. За словами Сергія Андреєва, протягом 2020 року підприємство оптимізувало структуру тарифів на теплову енергію. У підсумку вони були переглянуті, і рішенням НКРЕКП затверджені нові тарифи, які, за виконання певної умови, мають набути чинності з 1 листопада.

– Умова проста. Зараз підготовлений законопроєкт, який вносить зміни до закону про житлово-комунальне господарство. За інформацією Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, зміни будуть прийняті до кінця жовтня, і це дозволить застосувати нові тарифи, – зазначив Сергій Андрєєв.